У травні працівники ДСНС Харківської області отримали вантажний евакуатор від американського бізнесмена Говарда Баффета. Техніка призначена для евакуації вантажівок після ДТП. Але це — у мирні часи. В умовах війни рятувальники Харкова знайшли для евакуатора інші задачі.
Водій ДСНС Юрій Тесленко розповідає: нову машину опанував за тиждень, хоча раніше не працював на такій важкій техніці. Подарованим евакуатором харківські рятувальники вивозять побиту обстрілами техніку. Також вони вигадали, як використовувати техніку не тільки за призначенням.
"Є лебідки, по 22,5 тонни кожна. Довжина кожної лебідки — 50 метрів. Дозволяє нам і розбирати конструкції, й евакуювати транспортні засоби", — розказав Тесленко.
Вперше евакуатор використали для розбору завалів 22 червня, каже водій-рятувальник: тоді після авіаудару по центру Харкова ним демонтували часткову зруйновану аварійну частину будівлі.
Конструкцію демонтували тросом на безпечній відстані — так рятувальники менше ризикують своїм життям й економлять час, каже начальник аварійно-рятувальної частини Сергій Рашевський.
"Перебувати під цією частиною будівлі — вона консольно висить і в будь-який момент може зруйнуватися — бути під нею, звичайно, небезпечно. Ми завжди виконуємо роботи з ризиком для життя, але ця техніка дозволяє їх мінімізувати", — розповів Рашевський.
На ній є пульти управління, як дозволяють швидко розгорнути евакуатор на місці. Є спеціальне спорядження для евакуації машин, навіть якщо немає коліс. Трос розгортається не тільки горизонтально, а й під кутом — тому можна використовувати для розбору завалів. Можливості дозволяють демонтувати конструкції на будівлях висотою до шести поверхів.
За словами начальника частини, рятувальникам в умовах війни не вистачає тяжкої спецтехніки. Частина тієї, що була в роботі до повномасштабного вторгнення Росії — знищена обстрілами.
За даними харківського управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, за час війни російськими обстрілами пошкоджено понад 70 одиниць техніки. Зокрема, автівки рятувальників згоріли під час подвійного удару "Шахедами" 4 квітня, коли загинули троє рятувальників.
"Ми розуміємо, що ці обстріли спрямовані на те, щоб загинули наші співробітники, щоб, мабуть, ми не виконували свої обов’язки. Але цього відбутися не може. Ми все одно виконуємо свої задачі, рятуємо людей, демонтуємо будівлі", — говорить Рашевський.
Нині, говорить Рашевський, спілкуються із благодійниками з-за кордону, щоб ті допомогли із купівлею спецтехніки, щоб рятувати життя людей під час російських атак.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube