Вибори до Харківської міськради: скільки набрали партії, як виглядатиме зала нового скликання

Вибори до Харківської міськради: скільки набрали партії, як виглядатиме зала нового скликання

Інфографіка
Вибори до Харківської міськради: скільки набрали партії, як виглядатиме зала нового скликання
. Суспільне Харків

Одинадцять партій, які на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року балотувалися до Харківської міської ради, отримали менш як 5% голосів і не увійдуть до нового складу міськради. Харків'ян у міськраді VIII скликання представлятимуть представники шести політсил. Міськрада може оновитися більш ніж наполовину. У сесійну залу повертаються і старі кадри, депутати минулих скликань, серед яких Анатолій Родзинський та Андрій Лесик.

Міськрада: оновлення

Кандидатів ще мають зареєструвати, тільки тоді можна буде аналізувати склад нової ради, каже координатор громадської організації "Опора" Микола Зінченко.

"До нового скликання Харківської міської ради проходить трохи більше 20 депутатів, які до цього були депутатами сьомого скликання. Тобто по суті можна сказати що три чверті зі списку — це нові люди. Це доволі суттєве оновлення", — говорить Зінченко.

Вибори до Харківської міськради: скільки набрали партії, як виглядатиме зала нового скликання
Як виглядає наприкінці каденції міськрада VII скликання. Суспільне Харків

Вибори до Харківської міськради: скільки набрали партії, як виглядатиме зала нового скликання
Міськрада нового VIII скликання. Суспільне Харків
Читайте також: Кого обрали до Харківської міськради у 2020 році: прізвища

Харків вступає у перехідний період, каже політолог Володимир Фесенко.

"Не буде абсолютної більшості, доведеться домовлятися", — зазначає він.

Блок Кернеса: відкриті до перемовин

Про те, що "Блок Кернеса" готовий до співпраці з іншими партіями, напередодні, коментуючи результати виборів, заявив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

"Кожна політична сила завжди хоче більше набрати, але це дуже гідний результат. Ми будемо проводити консультації абсолютно з усіма партіями. Якщо ми знайдемо з ними конструктив, то будемо співпрацювати", — каже Терехов.

Чи готові співпрацювати з командою Кернеса та як оцінюють результати перегонів, Суспільне запитало у представників партій, які проходять до міськради.

ОПЗЖ: продовжують судитися

"Ми ці результати не можемо визнати дійсними, тому що зараз ще йдуть судові процеси стосовно махінацій та фальсифікацій з голосами виборців. Ми вважаємо, що потрібно дочекатися рішення суду, а потім вже коментувати, який саме відсоток набирає ОПЗЖ у Харкові. "Опозиційна платформа — За життя" готова співпрацювати з будь-якими конструктивними силами Харківщини", — сказав речник партії ОПЗЖ Максим Гончаренко.

"Партія Шарія": випробування виборами вважають вдалим

З ОПЗЖ може співпрацювати "Партія Шарія", допускає політолог Фесенко. Надавати коментарі Суспільному соратники Шарія у Харкові відмовляються.

"Партія Шарія" компенсувала відсутність досвіду кмітливістю та ідейністю наших прихильників. Я вважаю, що ми з честю пройшли це випробування, показали результат і потенціал до зростання", — написав у Facebook Микита Роженко, перший номер у списку "Партії Шарія" до міськради.

"Блок Світличної "Разом": раді результатам

У "Блоці Світличної "Разом" висловили задоволення результатом.

"Як дуже молода партія, ми задоволені результатом цих виборів і дякуємо кожному, хто нас підтримав. Але, звісно, ми завжди прагнемо більшого. Тому будемо працювати так, щоб на кожних наступних виборах, наша партія мала все більшу підтримку", — відповів представник партії Олександр Абрамов.

"Міська рада — це місце, де вирішуються здебільшого практичні питання життя харків'ян. Тому будемо максимально працювати саме в цьому напрямку і закликати всі інші партії діяти в інтересах містян, без будь-якого політичного забарвлення. Якщо стоїть питання про придбання життєво необхідних ліків хворим на цукровий діабет, то всі 84 депутати міськради повинні співпрацювати разом, не дивлячись на партійну приналежність", — коментує питання можливої співпраці з іншими партіями Абрамов.

Обраний депутатом від "Блоку Світличної" Ігор Черняк каже: найцікавіше у виборах — те, що у Кернеса "більше не буде монобільшості".

"Вперше за 14 років, між іншим. Більш того, теоретично у раді може бути навіть опозиційна до мера більшість. Але, ймовірно — це чисто теоретично... "Тушкування", ситуативні союзи жаби з гадюкою і т. д. невдовзі прийдуть на зміну звичайним мовчазним голосуванням без обговорення", — припускає Черняк.

"Слуга народу": бачать у "Блоці Кернеса" партнерів

До діалогу із "Блоком Кернеса" готова президентська політсила. У міськраді "Слуга народу" розраховувала на більшу кількість мандатів, каже заступниця обласного штабу партії "Слуга народу" Юлія Ковалевська.

"Результати, які ми отримали, є задовільними, оскільки наша політична сила вперше брала участь у місцевих виборах. Звичайно, що ми будемо формувати коаліцію більшості. Своїм партнером на даному етапі ми бачимо "Блок Кернеса — Успішний Харків", готові до співпраці, до конструктивного діалогу", — сказала Ковалевська.

"Блок Кернеса — Успішний Харків" отримав у міськраді 34 крісла. Якщо припустити, що усі дев'ять депутатів "Слуги народу" стануть партнерами "Блоку Кернеса", вони разом матимуть 43 голоси — мінімум, необхідний для прийняття рішень.

"Європейська солідарність": проти "дерибанів"

"Європейська солідарність" у міській раді "підтримуватиме рішення, спрямовані на покращення життя і добробуту харків’ян", каже голова штабу політичної партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз.

"Міськрада не передбачає якоїсь чіткої сформованої коаліції. Міськрада передбачає розгляд питань, які регулюють життя громади, регулюють життя Харкова. І буде голосувати категорично проти того, що буде стосуватися дерибану бюджетних грошей або якихось корупційних схематозів, які часто-густо можуть розглядатися і ухвалюватися", — каже Фріз.

На думку політолога Володимира Фесенка, кількість мандатів не буде вирішальною.

"Якихось великих конфліктів і протистоянь я поки не очікую. Політичні ігри будуть, але вони будуть у закритому режимі, тобто не будуть нам казати, з ким, про що і як домовлялися. У чому суть таких політичних ігор: зберегти відносну стабільність у Харкові, зберегти контроль команди Кернеса над розвитком ситуації та містом, а домовлятися — у закритому режимі, кулуарно", — говорить Фесенко.

Що відомо

  • Місцеві вибори в Україні відбулись 25 жовтня 2020 року: як це було на Харківщині.
  • 4 листопада Геннадія Кернеса, який перебуває на лікуванні в Німеччині, офіційно оголосили обраним Харківським міським головою за результатами мерських виборів.
  • "Ренесанс Кернеса", інфантилізм виборців. Політологи оцінили результати виборів у Харкові
На початок