Як на авіаудари по Липцях реагують жителі північного передмістя Харкова, розташованого за 10 км

Як на авіаудари по Липцях реагують жителі північного передмістя Харкова, розташованого за 10 км

Ексклюзивно

У Циркунівській громаді на північ від Харкова з 25 червня з міркувань безпеки вводять пропускний режим, каже начальник сільської військової адміністрації Микола Сікаленко. Громада межує із Липецькою: за словами Сікаленка, звуки російських влучань по Липцях тут чути постійно.

Якою є атмосфера у Черкаських Тишках за 10 кілометрів від Липців станом на 21 червня — у матеріалі Суспільне Харків. Далі — пряма мова.

"Спокою немає, кидають часто": жителька Черкаських Тишків Людмила Данішкіна — про обстановку в селі

Людмила Данішкіна
Людмила Данішкіна. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

По-перше, до такої міри часто стали літати боєприпаси — через наші хати, через наші голови. Падають де хочуть: і в кінці городу, і по лісу — сосна горить. Спокою немає, кидають часто. І звуки такі: "ууу" — як реактивний літак. Сильно б'є по нервовій системі. У погреби ховаємося, собаки на голови стрибають, бо теж страшно.

Їхати не хочеться. Де народився, там і згодився. Але, з іншого боку, уже й терпець уривається. Ще така обстановка в селі… світла немає, магазини були закриті, зараз один відкрився, але ж він на кінці географії — і він то працює, то ні, а основних продуктів немає.

черкаські тишки, циркунівська громада, харків, 21 червня 2024
Черкаські Тишки, Харківська область, 21 червня 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

Я фактично сама живу, але з-за річки чоловічок до мене їздить, і ми якось удвох. То дрова заготовлюємо. І взимку ми удвох тут, бо нащо дві хати опалювати. Город тут, можна сказати не садила, бо сильно б'ють, снаряди летять, і ти не впевнений, що збереш урожай. А там, за річкою, тихіше, тому ми там посадили город.

Харків'янка Зоя Винніченко: "Чули вчора вибухи з боку Липців"

Зоя Вінніченко з чоловіком набирають воду з річки, щоб полити помідори на дачі в Черкаських Тишках. Раз на тиждень вони їздять сюди з Північної Салтівки
Зоя Вінніченко з чоловіком набирають воду з річки, щоб полити помідори на дачі в Черкаських Тишках. Раз на тиждень вони їздять сюди з Північної Салтівки, Харківська область, 21 червня 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

Чули вчора вибухи з боку Липців. Дуже сильні, гучно було. Ми на Північній Салтівці в себе, на вулиці Наталії Ужвій, були.

Зоя Вінніченко
Зоя Вінніченко. Суспільне Харків
Щось чули? — Так. Це КАБ прилетів? — На дачу продовжуватимете їздити? — Ні, з'їздимо сьогодні й на цьому все — уже страшно. Там он бачите що. Куди їздити?

"Я думаю, це навіть не в Липцях падає, а ближче": що каже про обстановку житель Черкаських Тишків Євген Курило

Євген Курило живе в Черкаських Тишках з дружиною і трьома дітьми, Харківська область
Євген Курило живе в Черкаських Тишках з дружиною і трьома дітьми, Харківська область, 21 червня 2024 року. Суспільне Харків

Гучніше стало з боку Липців. КАБами "задовбали". Видно, чи більше падає, може, потужніше. Хата підстрибує. То затихло, тепер знову чути. Загострилося, чи що? До Липців звідси 10 кілометрів. Я думаю, це навіть не в Липцях падає, а ближче.

Я тут постійно, через господарство. Чи виїжджати звідси взагалі, кидати все… Як все почалося (повторний наступ на північ Харківщини — ред.), сюди приїжджали, пропонували нам евакуацію. Ми відповіли, що самі виїдемо. І дружина ж з дітьми виїхала. А потім затихло, і повернулися. Зрозуміло, що для дітей це небезпечно. Думаємо, може, налагодиться.

Черкаські Тишки
Черкаські Тишки, Харківська область, 21 червня 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

"Паніки в громаді й близько немає" — начальник сільської військадміністрації Микола Сікаленко

Останнім часом стало гучніше. Було затишшя, після того, як нашим дозволили туди "насипати", і росіяни притихли, а зараз знову нескінченно гепають. До нас зараз вкрай рідко щось долітає, і то, як правило, це Руські Тишки. Таку гучність можна порівняти з літом 2022 року.

Ніякої паніки в громаді й близько немає. 10 травня, як росіяни спробували повторно наступати, людей це трішки налякало, частина від’їхала. Зараз — до трьох тисяч у громаді.

З вівторка в нас запроваджується пропускний режим. За наявності прописки або довідки, що людина дійсно проживає на території. Тому що їде дуже багато зовсім незрозумілих людей. З міркувань безпеки, я думаю, що це правильне рішення.

Ми у своїх соціальних мереж розмістили відповідну інформацію. Щоб отримати довідку, люди мають звернутися до сільської ради, дистанційно її оформити не можна. Для оформлення документів на в’їзді в Циркуни людей пропустять у сільську раду.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок