"В якомусь сенсі Вовчанськ перетворюється на Бахмут чи Мар'їнку": керівник поліції Харківщини про наслідки обстрілів РФ

"В якомусь сенсі Вовчанськ перетворюється на Бахмут чи Мар'їнку": керівник поліції Харківщини про наслідки обстрілів РФ

Вовчанськ
Вовчанськ, Харківська область, 11 травня 2024 року. Суспільне Харків

Через посилення російських обстрілів прикордонний Вовчанськ Харківської області зазнав значних руйнувань. Поліція об'їздить всі райони Вовчанська та пропонує людям евакуюватися.

Про це 13 травня Українському Радіо Харкова розказав керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко. Далі — пряма мова.

Евакуація з Вовчанської та Липецької громад Харківщини

Кількість обстрілів залишається значною. Обстрілюються території Вовчанської й Липецької громад. В околицях Вовчанська тривають стрілецькі бої, що впливає на безпекову ситуацію. Рекомендуємо всім місцевим жителям виїздити.

Поліцейські на службових автомобілях, на автобусах об'їжджають всі адреси місцевих жителів і пропонують виїхати. Маломобільних та старшого віку евакуюємо самостійно на своїх транспортних засобах. Хто хоче виїхати, може звернутися за номером телефону 102 або безпосередньо до поліцейських, які постійно перебувають в місті.

Вовчанськ
Вовчанськ, Харківська область, 11 травня 2024 року. Суспільне Харків

Мобільний зв'язок є, але є проблемні місця, де додзвонитися важко. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень вежі, де розташовані ретранслятори мобільного зв'язку. На переважній більшості території мобільний зв'язок є. Інтернет-зв'язок нестабільний, однак додзвонитися по лінії "102" можливо. Ми об'їжджаємо всі райони Вовчанська.

Постійно їздять автомобілі з гучномовцями, через які пропонуємо евакуюватися.

Ми перебуваємо майже на кожній вулиці Вовчанська. Вчора евакуювали жителів на відстані 300-400 метрів від безпосередньої лінії бою.

Розбитий будинок у Вовчанську
Вовчанськ, Харківська область, 11 травня 2024 року. Суспільне Харків

Орки використовують тактику випаленої землі: спочатку йде обстріл певної території артилерією, КАБами, випалюється все живе, потім вони заходять на цю територію. Постраждає будь-який місцевий мешканець, котрий залишається неевакуйованим.

Той, хто сподівається, що в його житті після окупації нічого не зміниться, це не так. Все життя зміниться. Тому щоб зберегти життя, ми рекомендуємо виїжджати. Люди, які вчора, позавчора відмовлялися, зараз масово виїздять. Можливо, на кінець сьогоднішнього дня вивеземо більшість людей. Ми говоримо і про Вовчанськ, і про Липці.

Наслідки посилення обстрілів Вовчанська

За ці три дні Вовчанськ постраждав так, як не страждав із 2022 року. Кількість КАБів зашкалює. Це бомба вагою 250, а то й 500 кг, яка може знести багатоповерховий будинок.

В якомусь сенсі Вовчанськ перетворюється на Бахмут чи Мар'їнку.

Росіяни завдають ударів не лише по ЗСУ. Поліція, ДСНС, "екстренка" — це цілі також, як і автобуси, на яких намагаємося вивозити. Тому ми залучили до евакуації як у Липецькій, так і у Вовчанській громадах броньовики, надані фондом Баффета. За допомогою броньованої техніки ми також вивозимо людей.

Евакуація з Вовчанська
Чоловік тримає собаку в очікуванні евакуаційного автобуса до Харкова з Вовчанська та прилеглих сіл. Харківщина, 12 травня 2024 року. REUTERS/Vyacheslav Madiyevskyy

Як працює поліція Харківщини

Всі правоохоронці області залучені для стабілізації ситуації. Райвідділи — Липецький, Вовчанський, Дергачівський, Богодухівський, Золочівський, Куп'янський — працюють безпосередньо над евакуацією та гуманітарною допомогою.

Криміногенна ситуація залишається контрольованою, ми не спостерігаємо збільшення кількості злочинів. Ті злочини, які вчиняються впродовж доби, майже всі розкриваються. У нас немає зараз нерозкритих тяжких злочинів і констатуємо в останні дні їхнє зменшення.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок