Двох посадовців "Харківських тепломереж" відсторонять від роботи через підозру в розтраті грошей на відновлення Харкова

Двох посадовців "Харківських тепломереж" відсторонять від роботи через підозру в розтраті грошей на відновлення Харкова

хтм харків
Ілюстративне фото. Слюсар ХТМ Володимир Савон створив огорожі з Дзеркальним струменем, 31 травня 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Першого заступника гендиректора та одного з директорів "Харківських теплових мереж" відсторонять від виконання повноважень. Вони є підозрюваними у справі, яку розслідує антикорупційне бюро.

Про відсторонення стало відомо 12 квітня з повідомлення гендиректора "Харківських тепломереж" Василя Скопенка.

Двоє посадовців є одними з семи підозрюваних у заволодінні 159,5 мільйонами державних коштів і грошей Світового Банку, виділених на відновлення критичної інфраструктури Харкова, повідомила пресслужба НАБУ.

"Як встановило слідство, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові з першим заступником гендиректора КП "Харківські теплові мережі" домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники групи використали як привід не проводити відкриті торги", — зазначили у повідомленні.

3 квітня 2022 року по січень 2023 року угоди укладалися за домовленістю між КП та підконтрольними підприємствами із суттєвим завищенням цін на продукцію, яка постачалася.

З 159,5 мільйонів гривень, якими, за даними слідства, заволоділи підозрювані, 22 мільйон надав Світовий Банк (Міжнародний банк реконструкції та відродження). Вони призначалися для розвитку інфраструктури Харкова.

Посадовцям підприємства, а також лідеру групи та чотирьом її членам повідомили про підозри у привласненні майна у великих сумах або організованою групою шляхом зловживання службовим становищемч. 5 ст. 191 ККУ, та підроблення і використання завідомо підробленого документач. 4 ст. 358 ККУ.

За цими статтями підозрюваним загрожує до 12 років у в'язниці.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок