"Топонімічний м'яч — на полі міського голови": скільки топонімів лишилося перейменувати у Харкові

"Топонімічний м'яч — на полі міського голови": скільки топонімів лишилося перейменувати у Харкові

В'їзд Трінклера у Харкові перейменували на в'їзд Джуса, березень 2024 року
В'їзд Трінклера у Харкові перейменували на в'їзд Джуса, березень 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

У Харкові треба перейменувати ще близько 400 топонімів. До 27 квітня повноваження щодо перейменування має міський голова Ігор Терехов.

Про це Суспільне Харків розказала представниця Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

"Топонімічний м'яч перебуває на полі Харківського міського голови, у нього ще є часу до 27 квітня своїми розпорядженнями перейменувати в Харкові близько 400 топонімів. Це дуже велика цифра. Я сподіваюсь, що з цим впораються, але якщо цього не станеться у визначенні терміни, тоді повноваження перейдуть до голови Харківської обласної військової адміністрації пана Олега Синєгубова, і вже відтоді він своїм розпорядженням мусить довести процедуру перейменування символічного простору не тільки Харкова, але всієї області, до логічного завершення. Це має статися до 27 липня поточного року", — пояснила Марія Тахтаулова.

Я кажу зараз саме про Закон "Про деколонізацію". Коли спливуть оці три місяці від 27 квітня по 27 липня повноважень Харківської обласної військової адміністрації, то далі вже лише міська рада, зокрема сесія Харківської міської ради може перейменовувати топоніми в межах нашого міста.

За словами Тахтаулової, від початку повномасштабного вторгнення у Харкові перейменували близько 140 топонімів в рамках деколонізації.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок