Театри у Харкові вшанували пам'ять загиблих внаслідок авіаудару по Маріупольському драмтеатру

Театри у Харкові вшанували пам'ять загиблих внаслідок авіаудару по Маріупольському драмтеатру

Театри у Харкові вшанували пам'ять загиблих внаслідок авіаудару по Маріупольському театру
Харків'яни проходять повз драматичний театр, який долучився до вшанування пам'яті загиблих внаслідок удару по драмтеатру в Маріуполі, 16 березня 2024 року. Фото: Вʼячеслав Мавричев/Суспільне Харків

16 березня на асфальті навпроти Харківського академічного драматичного театру (колишнього театру ім. Пушкіна) з'явився надпис "ДІТИ" та стіл із іграшкою та лампадою.

Працівники театру організували акцію пам'яті загиблих внаслідок авіаудару по Маріупольському театру, щоб продемонструвати солідарність та засудження агресії Росії, розповів Суспільне Харків телефоном директор Олег Яцина.

"Ми солідарні, ми проти війни та проти фашистського путінського режиму. Нічого особливого в цьому немає, просто треба залишатися людьми", — розповів Яцина.

Надпис "ДІТИ" навпроти входу до драматичного театру в Харкові, 16 березня 2024 року.
Надпис "ДІТИ" навпроти входу до драматичного театру в Харкові, 16 березня 2024 року. Фото: Вʼячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Стіл із плакатом, квітами, іграшкою та лампадою біля входу до драматичного театру в Харкові, 16 березня 2024 року.
Стіл із плакатом, квітами, іграшкою та лампадою біля входу до драматичного театру в Харкові, 16 березня 2024 року. Фото: Вʼячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Харківський театр не має зв'язку із трупою драмтеатру в Маріуполі. Після початку повномасштабного вторгнення найняв кількох переселенців з Луганщини, каже директор.

Також до вшанування пам'яті жертв авіаудару долучився театр ім. Тараса Шевченка, повідомила кореспондентка Суспільне Харків.

Стіл із лампадою та квітами біля входу до Харківського українського драмтеатру ім. Тараса Шевченка, 16 березня 2024 року.
Стіл із лампадою та квітами біля входу до Харківського українського драмтеатру ім. Тараса Шевченка, 16 березня 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Що відомо про удар по драмтеатру в Маріуполі 16 березня 2022 року

Росіяни 16 березня знищили маріупольський драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти". За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.

Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії

Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок