"Франкенштейн" харківських гвардійців вивіз 40 поранених з лісу під Кремінною: історія автівки

"Франкенштейн" харківських гвардійців вивіз 40 поранених з лісу під Кремінною: історія автівки

Серед автомобілів, які мають харківські гвардійці, є пікап, який назвали "Франкенштейном" через десятки ремонтів. Його на початку вторгнення військовим передали волонтери.

Про те, як автівки на фронті рятують життя, та як часто вони потребують ремонту, Суспільне Харків розказав гвардієць з позивним "Конюх".

"Франкенштейн" — це наша легенда"

"Франкенштейн" — це японський пікап. У 2023 році з передової поблизу Кремінної на Луганщині автомобілем евакуювали близько 40 поранених бійців, каже сержант на ім’я Ігор.

Нацгвардієць Ігор "Конюх" та "Франкенштейн"
Нацгвардієць Ігор "Конюх" та "Франкенштейн", березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Ця машина дуже побита, подовбана, оскільки постійно була на "передку". Назва автівки — "Франкенштейн". У нас вона з’явилася у квітні 2022 року. Вона була в набагато кращому стані, але війна свою справу робить. Тут багато і дірок по ній, і уламків. Дуже багато біля неї прилітало. Багато разів уже й скло міняли. Це наша легенда. Ми завжди були здивовані, як вона їде. Після останніх обстрілів, мені приволокли всю побиту", — розповідає Ігор.

"Франкенштейн" харківських гвардійців
"Франкенштейн" харківських гвардійців, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
"Під час другої фази боїв за Кремінну ми її майже не використовували на фронті, тому що передній міст вивалився, і на задньому приводі майже неможливо було їздити. Це тепер наш тягач, усю брудну роботу робить. Машинка старенька, але вона надійна", — говорить Ігор.
Пікап "Франкенштейн" харківських гвардійців
"Франкенштейн" харківських гвардійців, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За словами гвардійця, через зламаний передній привід на фронт "Франкенштейн" тепер не виїжджає — доставляє вантажі в тилу.

"Зараз виконує суто господарські завдання, перевозить різне майно. Зараз асфальт тягаємо, що засипати грязюку", — говорить гвардієць.

"Франкенштейн" харківських нацгвардійців
"Франкенштейн" харківських гвардійців, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Франкенштейн" харківських гвардійців: в якому стані
"Франкенштейн" харківських гвардійців, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
Маємо те, що маємо. От ми маємо цю машину, ми її використовуємо. От як буде в нас набагато краща машина, ми будемо її використовувати, а цю можливо віддамо комусь у музей, музей війни чи ще кудись. Щоб люди бачили, на чому ми воюємо, на чому ми їздимо.

Звільняв Ізюмщину та боронив Луганщину

Сам Ігор родом з Люботина під Харковом, має позивний "Конюх" — займався кіньми близько 10 років.

"Я пішов на війну добровольцем 26 лютого 2022 року. У військкоматі міста Мерефи нас записали, потім посадили в автобус, і ми поїхали. Ми не знали, куди їдемо. Але, чесно кажучи, було байдуже, бо ми знали, що ми йдемо захищати свою країну. Коли це все почалося, не було ні курсу молодого бійця, ні чогось такого", — згадує гвардієць.

Нацгвардієць Ігор "Конюх" та "Франкенштейн", березень 2024 року
Нацгвардієць Ігор "Конюх" та "Франкенштейн", березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Його підрозділ звільняв Ізюмщину від окупантів.

"У лютому 2023 року прийшов наказ — треба їхати під Кремінну на Луганщині. Два місяці було дуже важких боїв. Багато обморожень було в хлопців. Вийшли, нас доукомплектували й влітку знову — Кремінна. Уже було легше, ми знали ліси", — говорить Ігор.

"Роботун" допоміг врятуватися від дронів РФ на Луганщині

Під Кремінною Ігор працював ще на одному авто.

Нацгвардієць Ігор та пікап, на якому він працював під Кремінною, березень 2024 року
Нацгвардієць Ігор та пікап, на якому він працював під Кремінною, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Возив нею під Кремінною в ліс хлопцям боєприпаси, воду, їжу. Цей роботун мене завжди виручав. Двічі я тікав нею від fpv-дронів. Її багато разів ремонтували, оскільки доріг немає, її там дуже міцно розбивав. Зараз вона нам служить вірою і правдою. 14 березня буде рік, як вона в нас у підрозділі. Її мені подарував мій друг, а її поставив на частину", — розповідає Ігор.

Коли перший раз тікав від дрона, я дуже сильно залетів у кущі.

"Там що було цікаво — коли в ліс заїжджаєш, вікна опускаєш, все вимикаєш, тому що дронів багато, і треба слухати, де вони, звідки вони летять. І отак-от я почув перший дрон, і почав від нього тікати. Добре, що були кущі, у якій я заїхав, а він пролетів вище, не зміг мене вдарити через кущі. Але я порвав на цій автівці ресори, пружини й тоді вирішив зробити її капітально, підняти ще вище. Тому що все одно не вистачало кліренса для їзди в лісі. І от я якраз її підняв", — розказує Ігор.

Пікап харківських гвардійців, березень 2024 року
Пікап харківських гвардійців, березень 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Наступний виїзд. І близько 3 кілометрів я не доїхав до позицій хлопців — ударяється fpv-дрон за метр попереду мене. Прямо в дорогу дуже сильно вдаряється й не спрацьовує. Я тоді вирішив, що треба швидко на газ натискати. Я натискаю на газ, пропускаю його під машиною й далі їду. Коли назад їхали, уже побачив, що вирва є, він уже здетонував, спрацював. І от те, що я підняв автівку, врятувало мені життя. Якби не підняв, я б зачепив його або мотором, або ще чимось і підірвався б", — розмірковує гвардієць.

Ігор говорить, коли цей автомобіль використовують на фронті, через обстріли й бездоріжжя його ремонтують по два-три рази на місяць.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок