У Харкові прощаються з балетмейстеркою, яку через ревнощі вбив та намагався спалити чоловік

У Харкові прощаються з балетмейстеркою, яку через ревнощі вбив та намагався спалити чоловік

Марія Холодна
Марія Холодна. Фото: Харківський академічний театр музичної комедії

28 лютого у Харкові прощаються з Марією Холодною — головною балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії. Жінку 17 лютого вбили. Поліція підозрює, що її позбавив життя, розчленував та намагався спалити її чоловік через ревнощі. У Марії лишився 12-річний син.

У театрі, де працювала Марія Холодна, скасували репетиції та оголосили тиждень скорботи, розказав Суспільне Харків директор театру Ігор Коваль.

"Ця дівчина прийшла до нас молодою балериною близько 15 років тому. Вона дуже талановита дівчина, красуня, контактна. З нею дуже приємно було працювати. Вона дуже винахідлива, а тому стала балетмейстеркою, а потім головною балетмейстеркою у театрі. Її всі поважали та слухали. Це дуже велика для нас втрата: і моральна, і фахова. У нас не стало головної балетмейстерки театру. І не стало дуже класної людини. Це дуже, дуже боляче", — говорить Ігор Коваль.

Марія Холодна
Марія Холодна. Фото: Харківський академічний театр музичної комедії

За його словами, 12 березня Марії Холодній мало виповнитися 38 років.

"Вона постійно була на роботі. Вона така дуже прискіплива, вона дуже обов'язкова. Коли щось не так, то вона обов'язково попередить два рази. У цієї людини просто не було недоліків. У неї великі перспективи були. В 35 років вона вже головною балетмейстеркою академічного театру, а це вже немало. А далі вона могла ставити багато постановок. Вона могла б їх ставити не тільки у нашому театрі, а й по всій Україні", — каже директор театру музичної комедії.

Марія Холодна з Харківського театру музичної комедії
Марія Холодна. Фото: Харківський академічний театр музичної комедії

Про те, що Марія зникла, у театрі дізналися 19 лютого.

"Мені подзвонила її мати та сказала: "Маші на репетиції не буде. Вона зникла". І ми почали чекати. Її мати написала заяву у поліцію, бо вона дуже обов'язкова дівчина. Якби це була якась інша людина, яка могла кудись поїхати та не попередити, то не було таких хвилювань. Але це не про Машу, це не схоже на неї. А тому ми всі почали нервувати. І у нас були погані думки. Машу знайшли в суботу через тиждень після її зникнення", — говорить Ігор Коваль.

Якраз було 24 лютого, у нас був концерт. Мені зателефонувала головна художниця, вся у сльозах та сказала, що Машу знайшли. Я вже дочекався завершення концерту, а тоді сказав колективу. Жах.
Марія Холодна, яку вбив чоловік у Харкові
Марія Холодна. Фото: Харківський академічний театр музичної комедії

Коваль каже, що у колег Марії — шок. З нею прощаються на дев'ятому кладовищі.

Що відомо про вбивство Марії Холодної — головної балетмейстерки Харківського академічного театру музичної комедії

Поліція встановила, що Марію Холодну вбили 17 лютого, а рештки тіла знайшли 24 лютого. У вбивстві підозрюють її чоловіка Олексія. Пара має 12-річного сина. З 2024 року жила окремо.

За даними слідства, після того, як подружжя почало жити окремо, чоловік стежив за дружиною, отримав доступ до її месенджерів та читав кожне листування.

Причиною вбивства у поліції вважають ревнощі. Слідчі кажуть, що Марію Холодну вбили у ванній власної квартири, розчленували та винесли з будинку у валізі та пакетах.

Чоловік Марії, який зізнався у вбивстві, відвіз рештки тіла на дачу батьків та намагався спалити, інші частини — закопав. Судмедекспертиза показала, що жертва померла внаслідок чотирьох ножових поранень.

Чоловіка затримали, він перебуває під вартою.

Що відомо жертв домашнього насильства

У Рівному зникає 21-річна дівчина, і лише через місяць мама дізнається страшну таємницю її зникнення. Ця кримінальна драма могла б ніколи не статися, адже система має захищати громадян, які звертаються по допомогу.

В іншому куточку країни – у місті Дніпрі – 30-річна жінка опиняється перед вибором: довіритись системі, яка ігнорує скарги, чи захистити свою сім‘ю самій. Коли вона звертається до поліції чує: «Немає злочину – немає покарання».

Домашнє насильство, гендерно зумовлене насильство – ці терміни з'являються в українському законодавстві, утім наших героїнь це не рятує.

Документальний фільм-розслідування «Зупини мене, якщо зможеш» – це історії про домашнє насильство, які, переплітаючись, показують байдужість правоохоронної системи і як дрібні помилки тих, хто має захищати, призводять до великих трагедій.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок