"Замість Пушкінської — вулиця Григорія Сковороди". Терехов підтримав перейменування топоніма у центрі Харкова

"Замість Пушкінської — вулиця Григорія Сковороди". Терехов підтримав перейменування топоніма у центрі Харкова

пушкінська харків
Наслідки ударів по вулиці Пушкінській у Харкові, 24 січня 2024 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Міський голова Ігор Терехов підтримав перейменування вулиці Пушкінської у центрі Харкова, по якій росіяни завдали ударів 23 січня.

Про це мер написав в Telegram 24 січня.

"До вчорашнього дня я не поспішав з рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. (...) Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є. Я пропоную дати вулиці ім'я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям", — написав Терехов.

Раніше міську владу закликали до перейменування вулиці у центрі Харкова, яка носить ім'я російського письменника Пушкіна. Зокрема, ініціатива "Деколонізація. Україна" вдень 24 січня розмістила допис із питанням, коли перейменують вулицю та однойменну станцію метро.

Раніше, у травні 2022 року, перейменувати Пушкінську на вулицю Григорія Сковороди закликало одне з харківських видавництв.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок