З опорної лікарні №25 у Харкові почали звільнятися медики: їх вмовляють залишитися

З опорної лікарні №25 у Харкові почали звільнятися медики: їх вмовляють залишитися

З опорної лікарні №25 у Харкові почали звільнятися медики: їх вмовляють залишитися
. Суспільне Харків

Заяви на звільнення після початку прийому пацієнтів з коронавірусом написали 25 медсестер міської лікарні №25.

Про це журналістам 21 вересня розповіла заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, 25 лікарня приймала пацієнтів три дні поспіль, 16-18 вересня. За ці дні медзаклад, розрахований на 100 пацієнтів з COVID, прийняв 96 хворих.

"25 людей на сьогоднішній день, я розмовляла з головним лікарем, подали заяви на звільнення. Він з ними працює, обговорює, просить залишитися, тому що у нас немає іншого виходу. Кадрів немає. Медичних кадрів, які нам сьогодні потрібні, в тій кількості, їх на сьогодні немає", — сказала Горбунова-Рубан.

В дефіциті — медсестри, анестезіологи, терапевти.

"Будемо набирати, будемо розмовляти, просити, ми ж лікарню не залишимо... Це дуже важкі моменти, зрозумійте. Люди, які повинні працювати з COVID-хворими, розуміють, що вони можуть захворіти. Вони пишуть заяви, тому що їм страшно за себе, за своїх близьких", — сказала заступниця мера.

За її словами, для медперсоналу початок роботи з COVID-хворими був великим стресом і навантаженням.

"У дворі 25 лікарні стояло 63 машини швидкої допомоги! І 15 людей прийшли самі за направленнями поліклінік. І, на жаль, це було таке чергування, коли не було підтримки обласної інфекційної лікарні. І вони були один на один з містом. З усього міста їм везли людей", — повідомила Горбунова-Рубан.

За словами заступниці мера, в місті "підготувались, як змогли".

"Ми зібрали для персоналу засоби індивідуального захисту, недавня постанова Кабміну пояснила нам, що це може одноразовий халат і маска... Але ми хочемо, щоб у наших лікарів були комбінезони, окуляри, щитки, це все є. Ми підготувалися. Ми запаслися трошки ліками. Ми відпрацювали з персоналом. Персонал був згоден працювати до тих пір, поки не потрапив у сам процес", — сказала заступниця мера.

Що відомо

  • 16 вересня стало відомо, що опорні лікарні Харкова та області почергово прийматимуть хворих з коронавірусом. Таке рішення затвердили через зростання кількості госпіталізацій. Деталі нового графіку 18 вересня описав заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.
  • 25 лікарня почала приймати COVID-хворих — репортаж.
  • "Трошки відпочили": як вплинула на інфекційну лікарню Харкова перша доба без прийому COVID-хворих.
На початок