Наприкінці грудня 2023 року перша група жителів Харківщини, яких відібрали для держпроєкту "Помічник ветерана", закінчить навчання та зможе почати працювати з ветеранами.
Таких людей у Харківській області дев'ятеро. Загалом із запуску проєкту наприкінці жовтня подалися 25 людей, розповів Суспільне Харків начальник управління у справах ветеранів Харківської ОВА Олег Пуль.
Хто та з яких громад може податися на роботу помічником ветеранів
Експериментальний проєкт діє у восьми громадах області з усіх районів окрім Куп'янського, говорить Олег Пуль:
- Богодухівська;
- Валківська;
- Балаклійська;
- Красноградська;
- Лозівська;
- Пісочинська;
- Харківська;
- Чугуївська.
З тих 22 людей, які наразі пройшли співбесіди, більшість — з Харківської громади
За словами начальника облуправління у справах ветеранів, з 2024 року експериментальний проєкт розшириться та почне діяти по всій Харківській області.
Фахівцями з супроводу ветеранів і демобілізованих можуть стати ветерани, а також члени родини ветеранів або загиблих на фронті. Фаховий молодший бакалавр — мінімальний рівень освіти, яким мають володіти кандидати.
Це принцип "рівний-рівному", який закладався під час започаткування проєкту. Людина, яка сама пройшла певні й емоційні, й бюрократичні, скажімо прямо, перепони, зможе допомогти побратимам у вирішенні питань, які виникають у ветеранів
Помічники працюватимуть із ветеранами індивідуально, а також із місцевою владою своїх громад щодо покращення умов життя ветеранів.
Чому вчать кандидатів у помічники ветеранів
Навчання на фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих триває три тижні у центрі ветеранського розвитку Харківського університету ім. Каразіна в офлайн-режимі, розказав Олег Пуль.
На розробленій сертифікаційній програмі навчають:
- державної політики підтримки ветеранів війни та демобілізованих людей;
- психологічних та комунікативних стратегій в роботі з ветеранами та членами їх сімей;
- можливостей професійної адаптації ветеранів до цивільного життя;
- засад роботи фахівця із супроводу ветерана (документообігу, планування роботи, функціонал).
З ким та де працюватимуть помічники ветеранів
Кількість помічників ветеранів розраховується на ветеранів усіх збройних конфліктів, проте супроводжуватимуть вони лише ветеранів війни з Росією, що триває, каже Олег Пуль. Помічників набирають з розрахунку: один фахівець на 100 ветеранів.
У постанові проєкту під терміном "ветеран" розуміються всі ветерани: Другої світової війни, учасники бойових дій на території інших держав, миротворчих місій. Супровід орієнтований на сучасних захисників і захисниць, але кількість розрахована на всіх ветеранів
У 2024 році навчені помічники ветеранів будуть зможуть влаштовуватися на роботу до сервісних офісах у справах ветеранів у своїх громадах. За словами Пуля, з держбюджету передбачена субвенція на проєкт, в тому числі оплату праці фахівців з супроводу ветеранів і демобілізованих.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube