"95% області покрито національним телевізійним та радіомовленням". Як забезпечують мовлення на Харківщині

"95% області покрито національним телевізійним та радіомовленням". Як забезпечують мовлення на Харківщині

Харківщина, телевежа, радіо
Телевежа на Харківщині, березень 2023 року. Офіс генпрокурора/Telegram

На Харківщині 95% територій мають національне теле- та радіомовлення. З жовтня 2023 року у прикордонному Вовчанську з'явилося цифрове мовлення, а з листопада у Краснокутську почало мовити Українське Радіо Харкова.

Про це в етері Українського Радіо Харкова розповіла директорка департаменту масових комунікацій обладміністрації Ярослава Бережна.

"Доклали максимум зусиль для відновлення висотної споруди державного оператора, який передає цифровий зв'язок українського телерадіомовлення. До цього у Вовчанську, який розташований в низині, сигнал не доходив, натомість сигнал з Російської Федерації був у тій самій площині. Дуже активно розвивається телемережа МХ-7, яку профінансувала держава з 2021 року. Це перше державне телебачення, на яке було виділено кошти і розбудову проводив концерн РРТ. Це — сім населених пунктів Харківщини, у п'яти населених пунктах вже встановлено передавачі, ще у двох — плануємо встановити найближчим часом", — говорить Бережна.

6 березня 2022 року внаслідок авіаудару пошкодило харківську вежу.

"Були зруйновані декілька нежитлових приміщень, у тому числі технічна будівля. Збитки — мільйони гривень. Відновлюємо щоденно все це. Відремонтували дах, замінили вікна", — говорить заступниця директора харківської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Ріта Авагімова.

За її словами, підприємство забезпечує мовлення по Харківській та Сумській областях. З 1 січня до Харківської філії приєднається територія Полтави та Полтавської області.

На Харківщині зменшилася кількість телемовників

На Харківщині працюють вісім телемовників: місцеве, супутникове, кабельне, аналогове, цифрове телебачення. Їхня кількість зменшилася на 40-45%, розповідає представниця Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в Харківській області Ірина Панченко.

"Скоротилася кількість через бойові дії, нестачу фахівців. На жаль, п'ять об'єктів Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення у Харківській області були частково пошкоджені або повністю зруйновані. В Ізюмі та Байраку Ізюмського району, де внаслідок обстрілів висотні споруди зазнали критичних руйнувань, встановили тимчасові висотні споруди", — каже Панченко.

За її словами, станом на кінець жовтня та початок листопада 2023 року роботу усіх пошкоджених висотних об'єктів відновили. У Вовчанську на тимчасовій мобільній сопруді через буревій є пошкодження, їх усувають.

"Стосовно радіомовників, то ситуація дещо краща: працюють дев'ять місцевих радіомовників. Саме в Харкові в 1924 році пролунали слова "Говорить Харків", і це символічно для нас саме зараз, коли ми знову відновлюємо наше телерадіомовлення, зокрема на окупованих територіях".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок