"Ніякої політичної реклами немає" — головна освітянка Харкова про подарунки від Кернеса в школах

"Ніякої політичної реклами немає" — головна освітянка Харкова про подарунки від Кернеса в школах

"Ніякої політичної реклами немає" — головна освітянка Харкова про подарунки від Кернеса в школах
. Суспільне Харків

Розповсюдження подарунків з символікою політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" в харківських школах 1 вересня не суперечить закону "Про освіту", вважає директорка Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

Про це вона сказала у розмові з кореспондентом Суспільного телефоном.

"Ніякої політичної реклами в навчальних закладах не було. Вони одержали подарунки від Харківського міського голови. Політична реклама — це коли в школі висить плакат з політичною рекламою. Реклама в школі заборонена. А коли дитина одержала подарунок і взяла його додому, то це не є політична реклама", — сказала Деменко.

На уточнення, чи не вважає керівниця Департаменту наявність назви партії на подарунках підтвердженням політичної реклами, Деменко відповіла: "Ви вважаєте це протизаконним? Якщо ви так вважаєте, зверніться до правоохоронних органів, шановна".

Кореспондент Суспільного процитував Деменко ст. 31 Закону України "Про освіту", в якій сказано:

  • "У закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять: найменування чи символіку політичних партій (об’єднань)...".

"Я добре знаю цей закон, тому я впевнена, що ніяких законів ми сьогодні в навчальних закладах не порушуємо. Хіба роздавати засоби індивідуального захисту безкоштовно це порушення закону?" — спитала Деменко.

— Я маю на увазі брендовані сумки, браслетики, буклетики, там, де написано: "Блок Кернеса — Успішний Харків".

"Ви б хотіли, щоб там було ваше прізвище? Кернес успішний мер успішного міста. Чому б йому не передати школярам сувеніри?" — відповіла директорка Департаменту.

На питання щодо залучення вчителів та директорів до роздачі подарунків Ольга Деменко відповіла, що педагоги робили це добровільно.

"Звичайно ж, міський голова не має фізичної змоги привітати всіх разом, тому класні керівники від імені міської влади, а вони являються комунальними закладами міста Харкова і одностайно підтримують як мера міста, як би вам не було прикро, так і міську владу, вони передали дітям від мера привітання з першим вересня", — сказала Деменко.

Що відомо

  • 1 вересня в школах міста Харкова роздавали подарунки з символікою політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків". Серед подарунків — сумка, канцтовари, розмальовка з назвою політсили, від якої Геннадій Кернес йде на місцеві вибори в жовтні 2020 року.
  • Про ознаки порушення закону "Про освіту" з боку міської влади в Харкові заявили у громадській організації "Опора", яка займається спостереженням за політичними подіями в регіонах. "З точки зору передвиборчої агітації, виборчий процес ще не почався, він починається лише 5 вересня, а офіційна реєстрація кандидатів стартує наприкінці вересня. Тобто на зараз ми можемо казати, що це яка-небудь політична реклама", — пояснив координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко.
  • Влітку "Опора" помітила плакати із портретом Геннадія Кернеса та назвою партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" у двох десятках шкіл міста. Організація направила скаргу до Департаменту освіти Харківської міськради. Ольга Деменко тоді говорила, що запиту не отримувала.
На початок