У бригаді оперативного призначення "Спартан" "Гвардії наступу" — добровольці, які вперше взяли до рук зброю, і військові, які вже мають бойовий досвід. Під час тренувань вони проходять підготовку зі стрільби та тактичні навчання. Це необхідно для витривалості та вміння йти у наступ, кажуть у бригаді.
Перше заняття на витривалість — смуга перешкод, пояснив військовий Павло. Він служить у війську п'ять років, нині допомагає новобранцям.
"Направляють свою витривалість. Роблять її сильнішою, тому що надалі це буде бронежилет, каска, автомат, з собою будуть носити боєкомплект", — розказує Павло.
Боєць із позивним "Сєдой" тренується у стрільбах на полігоні. Кілька років тому він підписав військовий контракт, але бойового досвіду не має. Від початку повномасштабної війни стояв на блокпостах, звідти привіз із собою талісман — жовто-блакитну стрічку.
"Біженці їхали, великий потік машин був. Тоді одна дівчинка з машини передала. Одягнув на бронежилет. Тепер він постійно зі мною", — розповідає "Сєдой".
За його словами, нині він готується взяти участь у контрнаступі українських сил.
"Тактичну підготовку вдалося вдосконалити. Наша група більш згуртована, один одного відчуваємо", — каже боєць.
"Конкретних територій немає, які я хочу звільнити. Просто звільнити всі наші території, вийти на кордони, закінчити цю війну і поїхати до сім’ї. Щоб наші діти не бачили того, що бачили ми", — говорить військовослужбовець.
Гвардійці тренуються щодня. На виконання однієї вправи зі стрільби кожен має 20 патронів: 10 на вправи лежачи, по п'ять — стоячи та з коліна.
За виконанням вправ спостерігає інструктор з бойової підготовки "Алекс". Він брав участь в АТО, а у 2022 році — в обороні Харкова. Головне, на що звертає увагу, передаючи досвід іншим — мотивація та психологічний стан, каже інструктор.
"Вони навички освоюють добре, але у тих, хто без бойового досвіду, треба перевірити морально психологічний стан. Це найголовніше — щоб людина була готова до бойових дій", — розповідає інструктор з бойової підготовки.
За його словами, вишкіл бійців на Харківщині триває два місяці, щойно будуть готові – почнуть виконувати завдання в бою.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube