Харківський ляльковий театр анонсував прем'єру та виступ Сергія Жадана: чи відбудеться вистава

Харківський ляльковий театр анонсував прем'єру та виступ Сергія Жадана: чи відбудеться вистава

Харківський ляльковий театр анонсував прем'єру та виступ Сергія Жадана: чи відбудеться вистава
. 29 квітня у Харківському ляльковому театрі має відбутися вистава, на якій має зачитати вірші Сергій Жадан. Квітень 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Харківський театр ляльок 29 та 30 квітня анонсував прем'єру вистави, де читати свої вірші планує письменник Сергій Жадан. На своїй Facebook-сторінці він запросив глядачів приходити на виставу. Через заборону проведення масових заходів у Харкові та області, чи відбудеться вона — невідомо.

Керівництво театру веде перемовини з департаментом культури військової обладміністрації і чекає, чи дозволять зіграти прем'єру на власній сцені, розповіла Суспільне Харків менеджерка театру Ольга Дорофєєва.

"Перейти на нову сцену технічно неможливо"

Ляльковий театр не увійшов до списку дозволених майданчиків, де можна проводити заходи. Однак швидко перейти на нову сцену технічно неможливо, виставу готували майже два місяці, пояснила Ольга Дорофєєва.

"Ми б не встигли перенести її. Є проблема з транспортуванням декорацій та адаптацією до сцени. Це дуже важко. Ситуація досі не зрозуміла. Ми до останнього вірили, що будуть певні зрушення чи нам нададуть послаблення цієї заборони. Думали, що проведемо виставу. Досі у керівництва немає рішення. Розуміємо, що це має бути масштабна подія, тому, ймовірно, не можемо її проводити", — пояснила Дорофєєва.

Чи не змінив Сергій Жадан плани взяти участь у завтрашній виставі — з таким питанням Суспільне Харків звернулося до письменника. Він відмовився від коментарів, посилаючись на зайнятість, і повторно запросив на прем’єру.

"За минулий рік цей театр став для мене рідним домом. Дуже їх люблю й страшенно тішусь, що вони далі працюють і ставлять вистави. Мені здається, в часи війни це по-особливому необхідно й важливо. Одне слово — приходьте. У другому відділенні почитаю вам вірші", — написав Сергій Жадан на сторінці у Facebook.

"Поки не переглянуть рішення Ради оборони, заклади культури не мають права проводити заходи"

Цього тижня до Міністерства культури та військової обладміністрації звернулися представники обласної ради — просять переглянути рішення про заборону вистав та концертів, повідомила Суспільне Харків голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

"Ми у своєму листі до Харківської військової адміністрації звернулися з проханням дати можливість працювати закладам культури або збільшити кількість локацій. Всі наші заклади, в тому числі ляльковий театр, мають дозвільні акти від ДСНС й вони готові на будь-які умови, які дозволять їм працювати", — розповіла голова Харківської обласної ради.

Харківський ляльковий театр анонсував прем'єру та виступ Сергія Жадана: чи відбудеться вистава
Голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко. Фото: Тетяна Єгорова-Луценко/Facebook

"Якщо є необхідність, потрібно прописати міри безпеки щодо меншої кількості людей, щоб вони могли спуститися в укриття, коли буде тривога. Ми знаємо, що працюють Миколаївська, Запорізька області — там немає заборони. У регіонах, де теж складна ситуація, є дозвіл на роботу для таких закладів", — повідомила Єгорова-Луценко

За її словами, офіційної відповіді обласна рада не отримала.

"Поки не буде переглянуте рішення Ради оборони, наші заклади культури не мають права проводити жодні заходи. Їх можуть проводити тільки метрополітен, ЄрміловЦентр та театрально-концертний центр. Маю надію, що Жадан приїде і цей вечір відбудеться. Ми чекаємо рішення ОВА. Поки що вони його не переглянули", — сказала голова Харківської обласної ради.

Що відомо

  • На Харківщині з 28 березня заборонили проводити масові заходи, якщо кількість глядачів перевищує 50 людей. Згідно з рішенням департаменту культури та туризму Харківської ОВА, їх забороняється проводити у приміщеннях філармонії, театрів, музеїв, бібліотек та на відкритому просторі.
  • Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко переконана: театри мають продовжити роботу за умови, що у будівлях є укриття, а очільник ОВА Олег Синєгубов стверджує, що нині безпекова ситуація не дозволяє проведення заходів з участю понад 50 людей.
  • 27 квітня, начальник обладміністрації Олег Синєгубов підтвердив, що заборона масових зібрань у закладах культури залишається. Вона поширюється й на ті майданчики, де обладнані укриття: "летить ракета С-300 скільки секунд? Відповідно 30-40. Запропонуйте їм людей 300, 200, 500 або півтори тисячі спустити за менш ніж хвилину до укриття".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок