На деокупованій частині Харківщини треба розмінувати 12,5 тис. км ЛЕП — облдепартамент цивільного захисту

На деокупованій частині Харківщини треба розмінувати 12,5 тис. км ЛЕП — облдепартамент цивільного захисту

На деокупованій частині Харківщини треба розмінувати 12,5 тис. км ЛЕП — облдепартамент цивільного захисту
. Попередження про мінну небезпеку, Харківщина, квітень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Щоб відновити електропостачання на деокупованій території Харківської області, саперам потрібно розмінувати 12,5 тисяч кілометрів ліній електропередач. До кінця квітня планують розмінувати 610 кілометрів.

Про це Суспільне Харків повідомив директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

"Нині склали план розмінування ліній електропередач. Першочерговий кілометраж — це 610 кілометрів цих ліній. На зараз план виконали на 40%, близько 250 кілометрів вже розміновано. Всі сили, які у нас є виключно кинуті на відновлення ліній електропередач", — зазначив Сокол.

піротехніки харків
Машини піротехніків. Фото: Суспільне Харків

Найскладніша ситуація із розмінуванням в Ізюмському, Куп’янському, Чугуївському та в частині Харківського районів, говорить директор департаменту.

"Там, де ми пройшлися, розмінували та відновили електрику, вже наступного дня варварськими ударами та обстрілами знову руйнують. Так фактично щоденно. В тих населених пунктах дуже проблематично розміновувати, ми звертаємося до Збройних сил України".

мінування харків
Машина піротехніків. Фото: Суспільне Харків

"За висновками інституту цивільного захисту, для того, щоб розмінувати всю деокуповану територію за рік, то нам потрібно 120 тисяч саперів, щоб вони працювали щоденно. І це з наявністю всього необхідного обладнання, транспорту, дронів".

У середньому за тиждень піротехніки знаходять до п'яти тисяч вибухонебезпечних предметів, розповів Іван Сокол: "Маємо надію, що ситуація з погодними умовами покращиться, буде простіше працювати й ми зможемо застосувати транспорт для механічного розмінування".

Що відомо

  • Сапери, які працюють на території Харківської області, ще не починали розміновувати поля. Першочергово працівники ДСНС опрацьовують лінії електропередач, водо- та газопостачання, повідомив начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування ДСНС Ігор Овчарук.
  • Більш ніж половина сільгоспугідь у регіоні заміновані, за даними Харківської обласної військової адміністрації. Якщо поле не обстежували на замінованість, обробляти його не можна. Пришвидшити темпи розмінування планують завдяки двом десяткам іноземних компаній, які очікують на надання ліцензії, приватним українським компаніям та перекваліфікованим працівникам ДСНС.
  • Сапери також стикалися із випадками навмисного мінування цвинтарів. Найбільше окупанти залишали по собі на території області мін-"пелюсток", які можуть вибухати в будь-який момент.

Читайте також

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові

Дивіться також

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок