На перепоховання похованих у траншеях на кладовищі №18 у Харкові виділили 1,5 млн гривень

На перепоховання похованих у траншеях на кладовищі №18 у Харкові виділили 1,5 млн гривень

На перепоховання похованих у траншеях на кладовищі №18 у Харкові виділили 1,5 млн гривень
. Суспільне Харків

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради уклав угоду на порталі Prozorro, щоб перепоховати останки людей, яких виявили похованими у траншеях на міському кладовищі №18 у вересні 2022 року.

На цю послугу планують витратити 1,5 млн гривень. Департамент уклав договір з комунальним підприємством "Ритуал", пише "Харківський антикорупційний центр".

Згідно з документами, мова йде про перепоховання 99 тіл, які були поховані з 24 лютого до 10 вересня 2022 року на міському кладовищі №18 у секторах № 120 та 124.

У вартість 15 777 гривень входить ексгумація тіла, купівля дерев'яної труни, перевезення останків для перепоховання та копання могил:

 • ексгумація — 9960 гривень;
 • труна — 2 420 гривень;
 • перенесення труни з тілом — 1 тис. гривень;
 • транспортування — 122 гривні;
 • копання могили — 2275 гривень.

Послуги КП "Ритуал"за договором має надати до 31 грудня 2023.

Що відомо

 • На 18 кладовищі у Харкові виявили масові поховання у траншеях. Про це стало відомо у вересні 2022 року. На одній з траншей — з десяток могильних табличок із прізвищами та без.
 • 1220 людей були поховані у спільних могилах і без трун на кладовищі №18 у Харкові — у секторі для тих, хто не має близьких або близькі відмовилися від родинного поховання. Від кінця лютого і до вересня 2022 року людей ховали у мішках, попри те, що в частини померлих є родини: вони розшукували своїх зниклих близьких, розповіла авторка розслідувань про 18-те кладовище Іванна Скиба-Якубова.
 • Комунальне підприємство "Ритуал" провело службове розслідування, яке підтвердило факти у статті харків'янки Іванни Скиби-Якубової для сайту LB.UA, щодо порушення закону під час поховання людей, серед яких військові, на кладовищі №18. Також стало відомо, що директор КП Євген Журавльов, який з часів мерства Геннадія Кернеса очолює підприємство, звільнений. Ситуація з похованням у траншеї, за словами Терехова, стала однією з причин звільнення керівника.
 • Родинам загиблих, які поховані на кладовищі №18 у Харкові, надаватиме юридичну допомогу компанія "Міллер", повідомила Іванна Скиба-Якубова 28 листопада.
 • Процес перепоховання загиблих внаслідок війни, яких поховали в траншеї на кладовищі №18 у Харкові, вже почався. Ексгумація та перепоховання відбуватимуться поступово, сказав Ігор Терехов під час пресконференції 2 грудня.
 • Через поховання людей у мішках та траншеях замість могил на кладовищі №18 у Харкові правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість.

Дивіться також

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок