Що відомо про підрив на міні авто поблизу Барвінкового та яка ситуація з розмінуванням у громаді

Що відомо про підрив на міні авто поблизу Барвінкового та яка ситуація з розмінуванням у громаді

Що відомо про підрив на міні авто поблизу Барвінкового та яка ситуація з розмінуванням у громаді
. Поліцейський оглядає авто, яке підірвалося на міні поблизу Барвінкового. 29 березня 2023 року. Фото: facebook.com/police.kharkov

Четверо чоловіків, які були в авто, що 29 березня наїхало на протитанкову міну поблизу Барвінкового, — жителі села Надеждівки.

Про це Суспільне Харків розказав голова Барвінківської громади Олександр Бало.

"Від'їхали від центральної траси на 3 км, коли ми весь час інструктуємо, що у нас в громаді не можна з'їжджати з трас. Взагалі ґрунтовими дорогами заборонено пересуватися, бо ми були фронтовим містом. Зі слів тих, хто вижив, вони їхали по глину", — розказав Олександр Бало.

У нас неможливо знаки розставити, тому що у нас вся громада замінована на 100%, повністю, навкруги все. Навіть не треба знаки ставити: ліворуч-праворуч на 10 метрів від основних напрямків траси — і можна злетіти у повітря

"Щоб розмінувати Барвінківську громаду потрібно років 15-20. У нас працюють сапери, звичайно, зараз критична інфраструктура, десятки кілометрів лінії електропередач, газогони, основні маршрути, а все розмінувати. Сотні, тисячі гектар земель — заміновані всі сільські дороги, вздовж лісосмуг все заміновано. У нас фронтове місто було, за 10 км від міста бої йшли", — каже голова громади.

За його словами, місцеві жителі про мінну небезпеку знають, однак випадки, коли люди підриваються з різних причин, трапляються щомісяця: "У лютому один без двох рук залишився, інший — контужений, кому кисті повідривало".

Що відомо

  • В Ізюмському районі поблизу Барвінкового цивільний автомобіль наїхав на протитанкову міну 29 березня. У результаті вибуху двоє людей загинули, ще двох ушпиталили.
  • Поліція просить жителів Харкова та області бути обережними та не наближатися до незнайомих предметів. У разі виявлення таких предметів треба викликати ДСНС за номером 101 або дзвонити на лінію 102.
  • У частині Харківської області заборонять відвідувати кладовища через мінну небезпеку.

Читайте також

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок