Майже тисяча котів та собак, більшість яких евакуювали з Донбасу, нині перебувають на утриманні у притулках харківського "Порятунку тварин". Ця волонтерська організація працює у місті сім років.
Такса Кнопка у харківських волонтерів живе тиждень. Її та ще понад 40 собак і котів вивезли з Часового Яру, що на Донеччині, це за п'ять кілометрів від лінії фронту.
Тварину підібрали серед вулиці, розповідає адміністраторка клініки Євгенія Толста.
"Місцеві її знайшли. Виявилося, що вона вагітна — побачили животик, там її підкормлювали, потім рятувальники її вивезли", — розповідає Євгенія.
Від літа 2022 року члени організації почали вивозити тварин з прифронтових містечок та селищ. Евакуюють по пів тисячі кинутих собак та котів щомісяця, говорить представниця організації Ярина Вінтонюк.
"Якщо до повномасштабного вторгнення найскладніші операції — це порятунок тварин, які тонуть, застрягли в теплотрасі або у шахті, то сьогодні найскладніше — це коли їдеш у зону бойових дій і можеш працювати під прицільним вогнем", — говорить Ярина Вінтонюк.
Кількість тварин, яким допомагають нині вдесятеро більша, аніж до початку повномасштабної війни. Щоб лікувати евакуйованих, у жовтні волонтери відкрили власну клініку, каже адміністраторка закладу.
"Тварини, які приїжджають до нас — це, в першу чергу, ті, яких евакуювали, вони потребують першої медичної ветеринарної допомоги. Тобто це ті, що з пораненнями, або в них сильний стрес і їх треба відновити", — пояснює Євгенія Толста.
На сотню пацієнтів у клініці — три ветеринари.
"Ми шукаємо професійних ветеринарів, які можуть здійснювати складні операції: переломи хребців, ампутацію лапок тощо", — говорить Ярина Вінтонюк.
За її словами, для тих евакуйованих котів та собак, які лишаються під наглядом волонтерів, шукають нових господарів або ж притулки в інших регіонах України та в Європі.
Читайте також
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube