"Люди не бажають виїжджати з цих територій": про можливість примусової евакуації з населених пунктів Куп'янського району

"Люди не бажають виїжджати з цих територій": про можливість примусової евакуації з населених пунктів Куп'янського району

"Люди не бажають виїжджати з цих територій": про можливість примусової евакуації з населених пунктів Куп'янського району
. Дворічна, Харківщина, евакуація людей з селища, яке постійно перебувало під обстрілами, 25 вересня 2022 року. Фото: Metin Aktas/Getty Images

В ОВА можуть ухвалити рішення про примусову евакуацію з окремих населених пунктів Куп'янського району Харківської області, де ведуться постійні обстріли.

Про це на брифінгу 21 березня заявив очільник ОВА Олег Синєгубов.

"Люди мають захотіти виїхати, і ось це для нас зараз основна проблема. Люди не бажають виїжджати з цих територій. Нам вдалося вивезти всіх дітей з Дворічної, минулого тижня були останні такі випадки евакуації. Загалом щотижня ми евакуюємо з цих територій від 100 до 200 людей", — сказав Синєгубов.

Якщо в ОВА ухвалюватимуть рішення про примусову евакуацію, то робитимуть це разом з урядом: "Ми так само розглядаємо питання щодо оголошення примусової евакуації з цих населених пунктів, де ведуться постійні обстріли. Якщо ми будемо розуміти, що небезпека досить серйозна, то ми будемо зараз разом з урядом приймати рішення щодо примусової евакуації".

"Люди не бажають виїжджати з цих територій": про евакуацію з Куп'янського району Харківщини
Евакуація жителів Харківщини. Фото надав волонтер "Червоного Хреста" Ігор Клименко

Допомогти керівництву ОВА закликала віцепрем'єрка з питань реінтеграції Ірини Верещук під час візиту до Харкова 21 березня.

"Куп’янська громада, там залишаються діти, вони мають переїхати, принаймні до Харкова, де більш захищена територія та більше можливостей для життя. Без світла, газу, води — це не є життя, особливо для дітей, для хворих або літніх людей. Тому я дуже прошу: давайте ми переглянемо свою політику, зокрема, з розселенням і допоможемо керівництву ОВА", — сказала вона.

"Ми забезпечуємо абсолютно всі заявки щодо евакуації, проводимо роз’яснювальну роботу, що для людей це безплатно, надається безплатне житлове приміщення у Харкові, це не обов’язково за межами Харкова та області. За межами можуть бути спеціалізовані заклади як, наприклад, ми евакуювали пів сотні маломобільних людей на Житомирщину", — уточнив Олег Синєгубов.

Читайте також

"Волонтери вивозять втричі більше людей": як евакуюють жителів прифронтових сіл Куп'янського району

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок