На показники якості води, зокрема, вплинули російські обстріли міста.
Про це Суспільне Харків розповіла директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.
"Воєнні дії на території області беззаперечно вплинули на якість, на показники якості та безпечності питної води. Якщо взяти колодязі та природні джерела, то відбувається під час воєнного стану забруднення водоносних горизонтів, особливо тих, що не глибоко залягають", — пояснює Махота.
Вона рекомендує кип'ятити воду з усіх міських джерел перед вживанням.
Подружжя Балицьких двічі на тиждень бере воду поблизу Олексіївської балки на заході Харкова.
"Ми п’ємо тільки живу воду. Є з чим порівняти: раніше ми брали у Саржиному яру, але вона більш тверда, ніж ця, і навіть в чайнику осаду практично немає, якщо кип’ятити на каву чи чай", — каже Вікторія Балицька.
Житель Харкова Віталій Балабан набирає воду у джерелах із 1975 року. Раніше брав воду з Олексіївської балки, зараз двічі на тиждень — у Саржиному яру.
"Мені учора сказав син, що там знайшли ці нітрати. Тільки кип'ячу, з цього джерела також кип'ячу, звичайну не п'ємо ми", — говорить чоловік.
До повномасштабної війни на балансі у міського департаменту житлово-комунального господарства були 17 джерел, зараз місто обслуговує лише сім із них, говорить заступник директора департаменту Євген Пасенов.
"Багато мереж було пошкоджено. Звідси витікає, що там може бути багато різноманітного: і каналізація, і АЗС, які потрапили у ґрунт. І може бути так, що у пласті води вони змішалися разом", — сказав Євген Пасенов.
За його словами, на тих джерелах, якими опікується департамент, встановили попереджувальні таблички.
Читайте також
Вода у Харкові під час війни: як російські удари вплинули на якість та обсяги постачання
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube