"Як побачу його — на руках понесу!": військового з Харківщини звільнили з російського полону

"Як побачу його — на руках понесу!": військового з Харківщини звільнили з російського полону

Ексклюзивно
"Як побачу його — на руках понесу!": військового з Харківщини звільнили з російського полону
. Владислав Арнаут. Фото надане Юлією Арнаут

26-річного захисника Владислава Арнаут з Золочева на Харківщині повномасштабне вторгнення РФ застало у Маріуполі. Мати Владислава Юлія чекала визволення сина з полону понад 10 місяців. 16 лютого бійця звільнили під час обміну полоненими.

Про це Юлія Арнаут розповіла Суспільне Харків 17 лютого.

"Перед тим, як піти служити, він працював у Харкові в колонії. Вирішив змінити роботу і працювати у військкоматі. Сповістив нас, що прийняв таке рішення. Треба було пройти спеціальне навчання, щоб отримати довідки для роботи. Проходили його навчання у Миколаєві, а потім треба було пройти практику у бойовій частині, і він поїхав у Маріуполь", — згадує жінка.

Зв'язок із Владиславом зник на початку квітня. 12 квітня з військкомату принесли сповіщення, що син Юлії вважається зниклим безвісти.

"Можливо, у полоні" було написано у сповіщенні. Ми не знали, де він, як він, чи він у полоні взагалі. Зі слів представників Міжнародного Червоного хреста, в міжнародній базі полонених він був із серпня. Ми дізналися про це у вересні", — говорить Юлія.

"Зверталися в різні служби, ніхто нічого не обіцяв. Нам давали всю роз'яснювальну інформацію, і ми просто чекали. З ним зв’язку – жодного".

Вперше за понад 10 місяців Владислав подзвонив мамі після обміну 16 лютого.

"Вчора ввечері волонтери надали йому змогу зателефонувати додому. Я навіть не повірила! Не може бути! Чи це так, чи зі мною щось не так? Він сказав: "Мама, я вже в Україні". І все. Сьогодні зранку він подзвонив. Сказав, що вони перебувають на реабілітації, відвідувати їх не можна, з ними працюють лікарі, психологи. Хлопці, сказав, забезпечені всім: і одяг дали, і телефони видали, і харчуванням забезпечені. Все є, тільки треба набиратися сил", — розповідає Юлія Арнаут.

"Як побачу його — на руках понесу!": військового з Харківщини звільнили з російського полону
Владислав Арнаут. Фото надане Юлією Арнаут

Жінка чекає зустрічі із сином, бо нині спілкуватися може лише телефоном.

"Коли я почула голос, таке відчуття, як коли я його народила і вперше потримала на руках. У моєму житті не було таких подій, з якими ще можна було б порівняти мої емоції, мої почуття, мою радість. Це і сльози, і сміх. Як побачу його, мабуть, на руках понесу!", — каже Юлія.

Ще до полону син у розмовах заспокоював мати: "Я кажу: "Так хочу, щоб ти додому потрапив". А він: "Ось, як тільки останнього рашиста доб'ємо, і всі будемо вдома". Кажу йому, що вдома його закрию, а він мені: "Мам, а тут кому бути?".

Що відомо

  • З російського полону 16 лютого звільнили 100 українських військових і одного цивільного. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
  • У полоні Росії перебувають близько 3400 українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок