Терехов оскаржує штраф за порушення мовного закону: засідання перенесли

Терехов оскаржує штраф за порушення мовного закону: засідання перенесли

Терехов оскаржує штраф за порушення мовного закону: засідання перенесли
. Ігор Терехов. 5 лютого 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Засідання у справі про оскарження мером Харкова Ігорем Тереховим штрафу за використання російської мови у соцмережах 8 лютого не відбулося.

Слухання перенесли через зайнятість судді на 1 березня, розказали Суспільне Харків у приймальні Київського райсуду.

Мер Харкова планує оскаржити постанову про накладання другого штрафу за невикористання державної мови. Сума накладеного штрафу складає 3400 гривень. Кошти від сплати штрафів за порушення мовного закону йдуть у бюджет місцевої громади.

Що відомо

  • За невикористання державної мови у зверненнях до харків'ян, а також в ефірі телемарафону мер Харкова Ігор Терехов має сплатити штраф, стало відомо у листопаді 2022 року. Крім того, мовний омбудсмен виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження. Йдеться про те, що сторінки Терехова у Facebook та Telegram ведуться російською.
  • "Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків’янами — я буду спілкуватися російською", — прокоментував мер постанову омбудсмена.
  • Терехов сплатив перший штраф 2 грудня, повідомила заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі у відповіді на запит Суспільне Харків. Мовний омбудсмен підтвердив, що мер міста оплатив штраф у сумі 3400 гривень, які поповнили міський бюджет.
  • До повномасштабного російського вторгнення Ігор Терехов зрідка переходив на українську. Майже не користувався державною мовою, хоча і брав уроки української. Згодом Терехов обіцяв вивчати українську мову. 15 листопада Ігор Терехов у спілкуванні з пресою перейшов на українську.
  • У 2021 році Харківська обласна рада затвердила програму розвитку української мови в регіоні.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок