Мішки у траншеї замість могил: прокуратура розслідує поховання на кладовищі у Харкові

Мішки у траншеї замість могил: прокуратура розслідує поховання на кладовищі у Харкові

Мішки у траншеї замість могил: прокуратура розслідує поховання на кладовищі у Харкові
. Вирита траншея на кладовищі. Фото: Іванна Скиба-Якубова, LB.ua

Через поховання людей у мішках та траншеях замість могил на кладовищі №18 у Харкові правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість.

Справу розслідують через можливий склад злочину посадових осіб під час поховання, повідомив Суспільному речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко.

"Кримінальне провадження стосується посадових осіб, а саме службової недбалості, які мали відношення до прийняття рішень щодо регламенту, обставин та процесів поховання", — сказав Чубенко.

Правоохоронці вирішують деталі щодо проведення ексгумації.

В залежності від обставин, які виявить слідство, можлива перекваліфікація справи або зміна частин: "Конкретні прізвища називати не можемо. Метою кримінального провадження є встановлення об'єктивних обставин: чи порушено було регламент закону України під час поховання осіб".

Що відомо

  • У вересні Харківська міська рада визнала, що під час поховань наприкінці лютого — у березні комунальне підприємство "Ритуал" виконувало свою роботу з порушеннями закону. На кладовищі виявили масові поховання у траншеях.
  • На одній з таких — з десяток могильних табличок із прізвищами та без. LB.UA розповіло історію бійця тероборони Романа Сімонка, який загинув внаслідок ракетного удару по будівлі Харківської ОДА 1 березня. Як з'ясувало видання, Роман — один з тих, кого поховали не в окремій могилі, а у траншеї.
  • Після резонансу у ЗМІ у Харківській міськраді пообіцяли перепоховати бійця. Також стало відомо, що директор КП Євген Журавльов, який з часів мерства Геннадія Кернеса очолює підприємство, звільнений. Ситуація з похованням у траншеї, за словами Терехова, стала однією з причин звільнення керівника.
На початок