"Місто масового російського терору": влада Ізюма — про нові масові поховання та руйнування

"Місто масового російського терору": влада Ізюма — про нові масові поховання та руйнування

"Місто масового російського терору": влада Ізюма — про нові масові поховання та руйнування
. Фото: Getty Images

Центральна частина Ізюма майже повністю зруйнована російськими обстрілами, а на території громади знаходять нові місця поховань, утворені під час російської окупації.

Про це на брифінгу в медіацентрі "Україна" 22 вересня повідомив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

"Ситуація близька до апокаліптичної. Центральна частина і багатоповерхівки, якщо ми раніше казали кореспондентам, що зруйновано на 80%, сьогодні я б сказав, що це 90% повної або часткової руйнації. Житловий сектор, приватний, одноповерховий, назвемо його так, трохи у кращому стані, але там потрібно проводити роботи для дослідження реальної ситуації. Люди у центральній частині міста сьогодні не живуть. Там неможливо жити, оскільки все це зруйновано", — сказав Мацокін.

"Все більше і більше відкривається"

За його словами, масові захоронення, як на кладовищі у лісозмузі на околиці міста, є й в інших місцях, які ще треба дослідити.

"Такі захоронення є не в одному місці, а мінімум у трьох, які треба дослідити. Там також можуть знаходитися масові захоронення жертв російської окупації. І якщо на початку ми оцінювали, що жертв серед нашої громади в тисячу осіб, я маю побоювання, що ця цифра може тільки зрости. На жаль, все більше і більше відкривається", — сказав Мацокін.

За словами заступника міського голови, жителі Ізюма зараз позбавлені страху, який вони мали під час окупації, вільно говорять з українськими та іноземними журналістами.

"Сьогодні наше місто — місто масового терору, який застосовувався навіть до абсолютної, а абсолютної-абсолютної кількості нашого населення, тим чи іншим чином. Когось піддавали тортурам, хтось був під психологічним тиском, когось позбавляли волі, таких історій просто тисячі", — говорить заступник мера.

Він також відзначив, що окупація значно вплинула на психологічний стан жителів міста.

Що відомо

  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей. Там почалася операція по розшуку загиблих та ексгумація тіл.
  • Володимир Зеленський закликав країни світу відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини в Ізюмі.
  • Станом на 21 вересня в Ізюмі ексгумували 320 цивільних та 18 військових, повідомили в прокуратурі. "Є наступні місця, які нами вже встановлені, і ці спільні групи будуть уже ексгумувати тіла на інших територіях. Уже відомо про приблизно 3-5 даних поховань", — повідомив прокурор Харківщини Олександр Фільчаков.
На початок