"Ви не можете знищити свободу": британський актор розповів, як Росія б’є по пам’ятках Харкова

"Ви не можете знищити свободу": британський актор розповів, як Росія б’є по пам’ятках Харкова

"Ви не можете знищити свободу": британський актор розповів, як Росія б’є по пам’ятках Харкова
. Наслідки влучання російської ракети "Іскандер" у житловий будинок в центрі Харкова навесні 2022 року. Фото: Суспільне Харків/В'ячеслав Мавричев

Британський актор Г'ю БонневільГ'ю Річард Бонневіль Вільямс дебютував у кіно в 1990 році в серіалі "Законник". У 2010 році почав зніматися в серіалі "Абатство Даунтон" в рамках міжнародного проєкту "Листівки з України" розповів про архітектурні пам'ятки Харкова, які обстрілювала російська армія.

Проєкт реалізує Український інститут. Відео опублікували в YouTube.

"Харків — друге за величиною місто в Україні. Майже кожна будівля в його історичному центрі є архітектурною пам’яткою", — говорить Бонневіль.

Він розповідає, що майдан Свободи — одна з найбільших площ світу, на якій розташовані пам'ятки конструктивізму.

"Історичний центр має велике символічне значення для харків'ян. З першого дня вторгнення Харків був однією з головних цілей російської армії. Не шкодуючи ані історичної спадщини, ані життя мирних жителів, російська армія щодня обстрілює місто. Адміністративні будівлі, університети, храми та бібліотеки були знищені. Десятки людей були поранені та вбиті. Вирви від бомб на площі Свободи та зруйновані будівлі по всьому історичному центру стали страшним нагадуванням про ціну свободи у ХХІ столітті", — розповідає актор.

"Ви можете знищити площі, але ви не можете знищити свободу", — додає Бонневіль.

Український інститут повідомив, що у проєкті "Postcards from Ukraine" представлять ще сім відео, у яких семеро художників з України та інших європейських країн розповідатимуть історії зруйнованих історичних та культурних будівель.

Читайте також

Будівлю поблизу Харківської ОДА розберуть після влучання російської ракети 28 серпня — Терехов

"Це відповідь РФ на нашу позицію": Синєгубов — про ракетний обстріл Харківської ОВА 28 серпня

Наслідки удару РФ поблизу будівлі Харківської ОДА 28 серпня: фоторепортаж

На початок