Перейти до основного змісту
Важливо бути на фронті: історія двох військових медикинь, які захищають Харківщину

Важливо бути на фронті: історія двох військових медикинь, які захищають Харківщину

Важливо бути на фронті: історія двох військових медикинь, які захищають Харківщину
. Військові медикині "Андора" та "Солоха". Колаж: Суспільне Харків

У 128-й бригаді тероборони, яка захищає Харківську область, служить військова з позивним "Солоха". Вона — мати двох дітей, дружина й одночасно старший медик роти. Разом з нею служить "Андора", яка навчалася тактичної медицини, щоб потрапити на фронт.

До повномасштабного вторгнення "Солоха" працювала медичною сестрою в школі. Пішла на фронт разом з чоловіком і сином.

"У перший день повномасштабного вторгнення я казала: "Я піду з вами". Син: "Мам, і так з батьком вже йдемо". Проти був. Кажу: "Ні. Чим я буду сидіти вдома, я там корисніше буду", — говорить "Солоха".

Тепер сім’я служить в одній роті. "Солоха" — медиком, її чоловік з позивним "Старий" завідує зброєю, а син служить на передовій.

"Бути родиною на фронті це добре. Один одного підтримуємо. Хоч не так переймаєшся", — розповідає "Солоха".

Напарниця "Солохи", військова медикиня з позивним "Андора", стала резервісткою за тиждень до повномасштабного вторгнення. Розповідає, була впевнена, що воно почнеться, і хотіла точно знати, що її візьмуть служити.

"Я йшла закривати гештальт. Я не потрапила у 2014 році, хоча дуже хотіла, була на Майдані, і для мене потім почалася війна. Я себе там бачила. Але зі здоров’ям стали негаразди", — говорить "Андора".

"Андора" каже, щоб стати медиком на фронті, з початку війни на Донбасі почала вивчати тактичну медицину. І готувала маму до того, що хоче на фронт: "Я мамі досі пояснюю. Це процес просто нескінченний".

Читайте також

"Це військова романтика": як живе та працює сім’я військових зв’язківців у Харкові

Топ дня
Вибір редакції
На початок