Учасники харківської майстерні "Гараж хаб" запропонували прототип частини захисного костюму для медиків, які працюють з хворими на коронавірус.
Як працює захисна маска з фільтром, показує один з розробників Дмитро Мельников. Прототип пристрою розробляли інженери Одеси та Харкова. Він може бути корисними у боротьбі з пандемією, каже Дмитро:
"Одразу ж скло починає запотівати, та це проблема у всіх масках без вентиляції, тому ми вмикаємо пристрій, і чисте фільтроване повітря надходить до маски".
"Неможливо всю зміну перебувати комфортно у традиційних засобах індивідуального захисту. Існують пристрої які фільтрують і надсилають повітря в маску, але вони дуже дорогі. І ми розробили такий пристрій і,сподіваємося, що зможемо його розробляти значно дешевше ніж комерційні аналоги", — розповідає Дмитро, представник харківської майстерні "Гараж хаб".
Вартість виготовлення такої системи — близько 2 тисяч гривень. Це п'ятий прототип пристрою, розповідає інженер:
"У ньому є вентилятор, який форсує повітря крізь фільтр. Ми використовуємо звичайні фільтри від порохотягів, вони сертифіковані та забезпечують необхідний рівень захисту, використовуємо фільтр попереднього очищення".
Дмитро каже, система має акумулятор, заряду якого медикам може вистачати на 10-12 годин роботи. Свою розробку харківським лікарям планують показати завтра, 14 квітня. Після зауважень допрацюють, розповідає інженер Роман Видро:
"Беремо частину інструкції від наших колег з інших країн, які вже стикнулися з дефіцитом медичного обладнання і які вже розробили деякі рішення — щоб не вигадувати велосипеда. Ми співпрацюємо з лікарями для того, щоб вони сказали, що це працює, що це потрібно, це зручно, а це не зручно. Ми їх тестуємо тут, трошки адаптуємо під український контекст та викладаємо на наш сайт".
На сайті "Як" майстри викладають інформацію вироби різної складності. Зараз на сайті 9 інструкцій — про антисептики, захисні маски і щитки, а також застібки для них.
Роман говорить, користувачі можуть запропонувати свої розробки.
Авторка: Дар'я Рудаченко