"Не звільнення, а поневолення": мусульманин з Харкова звернувся до мусульман РФ після обстрілу мечеті

"Не звільнення, а поневолення": мусульманин з Харкова звернувся до мусульман РФ після обстрілу мечеті

"Не звільнення, а поневолення": мусульманин з Харкова звернувся до мусульман РФ після обстрілу мечеті
. Мусульманин з Харкова закликав мусульман РФ протистояти війні в Україні

Представник мусульманської релігійної громади "Сунна" Артур Абу Ібрагім записав відеозвернення до мусульман РФ і розповів про наслідки російського вторгнення у Харкові.

Відео Артур Абу Ібрагім опублікував на сторінці у Facebook.

"Звертаюсь до вас як житель України, як житель міста Харкова, як проповідник. Хочу звернути вашу увагу на наслідки тієї війни, яку Російська Федерація розв'язала проти України та її народу. Та жорстока, несправедлива війна, яка ведеться під благословенням деяких муфтіїв, авторитетних людей з-поміж мусульман в Російській Федерації вже забрала десятки тисяч життів мирних людей", — заявив Артур.

Він розповів про зруйновані житлові будинки, релігійні об'єкти. Згадав про знищення мечеті у Сєвєродонецьку та обстріл мечеті у Харкові.

"20 липня збройними силами Російської Федерації з "Ураганів" було частково зруйновано мечеть у місті Харкові, де на зупинці громадського транспорту загинули троє мирних жителів, в тому числі 13-річний підліток", — сказав представник мусульманської громади.

Мусульманин з Харкова звернувся до мусульман Росії після обстрілу мечеті у місті
Російська армія обстріляла Харків з "Урагану" 20 липня. Фото: Суспільне Харків / В'ячеслав Мавричев

"Звільнити можна лише в тому випадку, якщо одна сторона вільніша за іншу. Коли ж прав і свобод у нападника менше ніж в того, хто захищається — це не звільнення, а поневолення", — каже Артур, коментуючи цілі війни, яку в Росії називають "спецоперацією зі звільнення".

"У мільйонному Харкові мечетей більше ніж у Москві"

"Росія звільняє мусульман України від наших мечетей... Хочу навести вам невеликий приклад, що у мільйонному місті Харкові мечетей більше ніж у Москві", — заявив чоловік.

Мусульманин з Харкова звернувся до мусульман Росії після обстрілу мечеті у місті
Наслідки ракетного обстрілу по зупинці у Харкові 20 липня 2022 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне

Наприкінці промови Артур закликав мусульман РФ та інших країн не брати участь та всіляко протистояти війні в Україні.

"Якби ми чекали на так зване звільнення або хотіли жити в Росії, перебували б в окупації під гнітом вигаданих бандерівців або фашистів, ми б переселились до вас у Росію. А не навпаки, коли тисячі мусульман РФ знаходять прихисток в Україні", — сказав Артур.

"Класичний російський єзуїтизм"

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував обстріл мечеті у Харкові. Він звернув увагу на те, що у момент удару по мечеті в Харкові російський президент Путін перебував в Ірані, де більшість населення — мусульмани.

"Класичний російський єзуїтизм. Приїхати до Тегерана, щоб поклонитися і випросити у верховного лідера Ірану "зброю для другої армії світу" і в той самий час напасти на мечеть у Харкові. Для варварів немає нічого святого. Але чи зрозуміє Іран жест презирства з боку Кремля?" — написав Подоляк у Twitter.

Що відомо

  • 20 липня російські окупанти обстріляли зупинку громадського транспорту на Салтівці. Загинув 13-річний хлопчик та подружжя — 69-річний чоловік і 68-річна жінка. Вибухом частково зруйновано мечеть.
На початок