Понад 20 діб у сховищі колишнього банку прожила родина Горбель у Балаклії, яку у перші тижні війни окупували російські військові. Після евакуації жінка з двома дітьми виїхала до Львова, а чоловік вступив до лав ЗСУ.
У перші дні повномасштабного вторгнення у Балаклії почали лунати вибухи, згадує жителька міста Анна.
"Таке відчуття було, наче це землетрус, і потім ми почули вибух, вікно випало в кімнаті. Добре, що донька майже встигла відстрибнути від вікна. Тоді вже моя донька молодша перший раз заплакала. Вона так притулилася до мене і каже: "Я їх ненавиджу", — згадує жителька Балаклії.
Російські військові зайшли до Балаклії на початку березня.
"Вони стали біля укриття, люди, чоловіки виходили курити, а вони кажуть: "Чого ви тут сидите, йдіть додому, ми вас не чіпатимемо, ми не будемо стріляти". Потім в дитсадку вони поселилися. До моїх знайомих прийшли в дім, все порушили, а чоловіка, який служив в АТО, взяли в заручники", — розповідає Анна.
Згодом родина вирішила виїхати: "Ми довго шукали, хто б нас міг вивезти, бо водії також боялися, тому що там у нас в одному місці дуже небезпечно було їхати машиною, бо обстріли йшли. Знаєте, як в кіно: постріли лунають, чоловік з дітьми біжить, я біля машини".
Коли їхали, не хотіла й дивитися у вікна, каже Анна.
"Все було як в тумані. Я просто їхала і молилася, щоб нічого не трапилося з дітьми і щоб нічого не сталося з нами. І на першому блокпості я також не дивилася, бо мені було огидно дивитися не на наш блокпост. У мене було полегшення, коли ми вже проїхали український блокпост", — згадує Анна.
Читайте також: Жителі тимчасово окупованої Балаклії просять розголосу про ситуацію у місті
Мати з дітьми зараз живе у Львові, чоловік спершу лишився у Харкові працювати, згодом вирішив вступити до лав ЗСУ.
"Одного разу мені зателефонував і сказав: "Я хочу з тобою порадитися. І я хочу тобі щось сказати. Я вирішив піти на захист України". Я підтримала його в цьому", — говорить жінка.
Нині її чоловік Костянтин служить на Донеччині. Дружина у Facebook збирає кошти, щоб передавати українським військовим усе необхідне: їжу, бронежилети та взуття. Збирає і публікує на своїй сторінці й малюнки, які діти з Балаклії малювали у сховищах.
"Будемо публікувати й тим самим зберігати історичну правду, зберігати почуття балаклійців під час окупації. І ви знаєте, мені б хотілося дуже сильно з цих малюнків, з цих віршів після нашої перемоги створити збірку", — сказала Анна.
Що відомо
- Війська РФ захопили Балаклію на початку березня. Міський голова Іван Столбовий, за інформацією голови Харківської ОВА, пішов на співпрацю з РФ, а потім покинув місто — виїхав до Росії. У громаді пошкоджена низка підприємств, сказав голова Ізюмської райадміністрації Степан Масельський, немає майже жодної вцілілої школи. У Балаклійській громаді є загиблі і поранені.