"Останній дзвоник буде гучнішим за гармати": школи Харківщини готуються до закінчення навчального року

"Останній дзвоник буде гучнішим за гармати": школи Харківщини готуються до закінчення навчального року

"Останній дзвоник буде гучнішим за гармати": школи Харківщини готуються до закінчення навчального року
. Харків, зруйнована школа. 27 березня 2022 року. Фото: Вячеслав Мавричев/Суспільне

У школах Харківської області у поточному році навчалися близько 260 тисяч дітей, з них 15200 – одинадцятикласники. Близько 16 тисяч дітей виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення Росії.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповіла заступниця директору департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації Ольга Алфьорова.

За її словами, документи про закінчення навчання школярі Харківщини мають отримати до 10 червня. Документи замовили і тим школярам, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях.

"Що стосується дітей, які на окупованих територіях, або які виїхали, там, де нема розуміння, чи отримають вони свідоцтво в тій школі, де вони навчалися до цього, чи було воно замовлене, чи виробляється. Може бути і таке, але немає зв’язку з цими громадами, тому що там окупація, тому що там, можливо, немає світла, немає зв’язку, і тоді рекомендація міністерства така: краще видати два свідоцтва, а потім одне видалити, коли це з’ясується, ніж взагалі залишити дитину без свідоцтва", — сказала Алфьорова.

За її словами, ті школярі, які не зможуть отримати документи самостійно, матимуть змогу завантажити їх у електронному виді. Такі документи дають право вступати до вищого навчального закладу.

Алфьорова розповіла, що в Харківській області пошкоджені від обстрілів понад 200 шкіл, зруйновані — близько 100. Відновити їх до 1 вересня не вдасться. Загалом у регіоні налічується 715 шкіл.

Директорка департаменту освіти міста Ольга Деменко повідомила, що на сьогодні в Харкові залишаються трохи більш як 20% школярів.

"Але слід зазначити, що коли 11 квітня ми відновили навчальний процес у дистанційному режимі, то до нас підключилися майже 90% школярів", — розповіла вона.

За даними Деменко, в закладах освіти Харкова перебувають люди, які через війну залишилися без житла.

"Це і в школі-інтернаті, і в дитячому будинку. У нас є 11 закладів, де перебувають люди. І там є і діти. Ми для них також організували навчальний процес. Там є вчителі, які залишилися без домівок, і ми їх забезпечили комп’ютерами і вони теж там працюють", — розповіла директорка департаменту.

За її словами, документи про закінчення навчального року отримають усі школярі, у тому числі випускники 9-х та 11-х класів. У Харкові 11-ті класи в поточному році закінчують 7,5 тисяч дітей, 9-ті класи — майже 11 тисяч.

"Ми зустрічалися з начальниками районних управлінь і дійшли до того, що наш, харківський останній дзвоник буде гучнішим за гармати, бо він лунатиме по всьому світу, він лунатиме по всій Україні — у кожному місті, де є харківський школяр, він лунатиме по всій Європі, де є харківські школярі. Ми зв’яжемося з ними, кожна школа підійде до цього креативно, або в Zoom, або в іншому виді зв’язку, але кожен харківський школяр відчує, що його люблять, що навчальний рік закінчено, що він отримав оцінки, перейшов до наступного класу чи закінчив школу", — сказала Деменко.

Читайте також

Армія РФ двома ракетами зруйнувала дві школи на Харківщині

Окупанти РФ обстріляли селище під Харковом: поранена 13-річна дівчина

На Харківщині внаслідок російського обстрілу загинула 12-річна дитина

На початок