Музей Сковороди на Харківщині знищений внаслідок російського обстрілу

Музей Сковороди на Харківщині знищений внаслідок російського обстрілу

Доповнено
Музей Сковороди на Харківщині знищений внаслідок російського обстрілу
. Музей Сковороди на Харківщині. Фото: ua.igotoworld.com | ДСНС

Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня.

Снаряд влетів у дах будівлі, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею, повідомив Суспільному очільник Золочівської громади Віктор Коваленко

Внаслідок обстрілу поранення отримав 35-річний працівник музею, який цієї ночі охороняв приміщення. Його витягли з-під завалів з травмою ноги та відправили до лікарні.

Доповнено о 08:05 7 травня. Вранці 7 травня рятувальники продовжують гасити пожежу, повідомили в облуправлінні ДСНС Харківщини. Пожежа виникла о 23:10, площа становить близько 280 кв. м. Локалізували вогонь о 00:00.

О 08:05 пожежу загасили повністю, сказали в ДСНС.

Доповнено об 11:30. Розслідування проводять за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України), повідомила Харківська обласна прокуратура.

Що відомо

  • Музей Сковороди розташований у селі Сковородинівка Богодухівського району. Це був маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого вперше був похований Сковорода. Музей планували відреставрувати: відремонтувати адміністративний будинок та облаштувати парк, повідомляв міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
  • Письменник та філософ Григорій Сковороді народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Верховна Рада ухвалила постанову "Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди” на державному рівні. У Києві презентували офіційну айдентику національної кампанії "Світ Сковороди", підготовлену до 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника.
На початок