Кабмін виділив 31 млн грн на наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині

Кабмін виділив 31 млн грн на наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині

Кабмін виділив 31 млн грн на наповнення Краснопавлівського водосховища на Харківщині
. vodokanal.kharkov.ua

Кабінет Міністрів України виділив 31 млн гривень на поповнення Краснопавлівського водосховища, від якого повністю залежить водопостачання Лозової, Пісочина, Високого, Краснопавлівки та частково Харкова.

Ще 3 млн гривень на наповнення водосховища виділять з обласного бюджету, повідомив т.в.о. голови обладміністрації Олександр Скакун.

Гроші уряд виділить з резервного фонду держбюджету, зазначив Скакун.

"За нашими розрахунками, які узгоджені з керівництвом каналу "Дніпро-Донбас", цієї суми вистачить, щоб прокачати воду та поповнити водосховище", — написав Олександр Скакун.

"Відзначу, що питання фінансування водообміну з Держбюджету ми вирішували востаннє. З 1 січня в дію вступає новий Водний кодекс, згідно з яким ці роботи фінансуватимуться з місцевих бюджетів, а також за кошти комунальних підприємств, які використовують воду", — повідомив Скакун.

За даними, опублікованими у протоколі регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 листопада, 16 млн м³ води зможуть закачати у водосховище за 31 млн гривень. Об'єм водосховища — 410 млн м³.

На 8 листопада води у Краснопавлівському водосховищі залишалося 106,82 мБС, аварійна позначка — 106,6 мБС, повідомляли у протоколі комісії від 9 листопада.

Що відомо

  • Краснопавлівське водосховище — штучне водоймище, яке є одним з джерел питного водопостачання Харкова та єдиним для Лозової. Поповнювати його мають двічі на рік, наприкінці осені та на початку весни, йдеться на сайті Лозівської міськради.
  • Водосховище побудували у 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, або 350 тис. жителів Харкова та області, йдеться на сайті "Харківводоканалу".
  • На початку листопада ситуацію з наповненням Краснопавлівського водосховища визнали загрозливою. Харківська облдержадміністрація планувала просити виділити з державного бюджету 34 млн грн для наповнення Краснопавлівського водосховища.
На початок