Керівник ЖКГ Харківщини назвав альтернативу російському газопроводу у Вовчанську

Керівник ЖКГ Харківщини назвав альтернативу російському газопроводу у Вовчанську

Керівник ЖКГ Харківщини назвав альтернативу російському газопроводу у Вовчанську
. Суспільне Харків

У Вовчанську на Харківщині варто збудувати новий газопровід, який не залежатиме від російського.

Про це на сесії Харківської облради 25 листопада сказав Сергій Магдисюк, директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації.

"Набагато ефективніший шлях — або оператор ГТС сам збудує газопровід, і це стане невід'ємною часткою газотранспортної системи України, або НКРЄКПНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг знайде можливість прийняти зміни до інвестпрограми розподільчого оператора газотранспортних систем в Харківській області, а саме "Харківгаз", щоб вони за ці кошти збудували цей газопровід", — сказав Магдисюк.

Тему газу у Вовчанську порушила на сесії облради депутатка Галина Куц. За її словами, з середини листопада почали надходити звернення від жителів Вовчанська про зниження тиску газу.

"У них понижений тиск газу і, десь починаючи з 10 листопада, почалися звернення виборців щодо цього, коли люди жаліються, що чайник з 1 л води закипає 15 хвилин. Пізніше паніку людей посилила заява Оператора газотранспортної системи, який 16 листопада заявив, що є п'ять містечок в Україні, які із запуском Північного потоку-2 можуть бути взагалі позбавлені газу", — сказала Куц.

Вона висловила занепокоєння тим, що в разі надзвичайної ситуації населення доведеться евакуйовувати. За словами Магдисюка, підстав для евакуації населення зараз немає, а проблема є давньою.

"Я можу ще раз нагадати, що за кошти обласного бюджету всі об'єкти соцсфери Вовчанського району були переведені на альтернативне опалення. За кошти обласного бюджету було зроблене посилення електропроводки на вводах і під'їздах багатоквартирних будинків. За кошти Вовчанського районного бюджету було розроблено проєкт щодо будівництва газопроводу від ГРС "Велика Бабка" до Вовчанська", — відповів Магдисюк.

За його словами, Харківська облдержадміністрація неодноразово зверталася з питанням про Вовчанськ до центральних органів влади — Кабінету міністрів, РНБО, Міненерго.

Що відомо

  • За повідомленням Оператора газотранспортної системи України, прикордонне місто Вовчанськ у Харківській області — серед п'яти міст України, що перебувають під загрозою втрати газопостачання у разі запуску газогону "Північний потік-2" та зменшення обсягів транзиту газу з Росії через Україну.
На початок