"Жонглювати показниками навчилися краще, ніж готуватися до пандемії", — анестезіолог Корсунов

"Жонглювати показниками навчилися краще, ніж готуватися до пандемії", — анестезіолог Корсунов

"Жонглювати показниками навчилися краще, ніж готуватися до пандемії", — анестезіолог Корсунов
. Суспільне Харків

На Харківщині слід посилювати карантинні обмеження через стрімке поширення коронавірусної хвороби.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" 6 жовтня сказав анестезіолог, консультант Харківської обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов, відповідаючи на питання, чим ризикує область без жорстких обмежень.

"Регіон ризикує більшою кількістю трупів, більшою кількістю смертей, пацієнтів, яким не зможуть допомогти. Я тільки бачу чергу з десяти швидких біля нашої лікарні, також бачив чергу під відкритою лікарнею ветеранів з кількадесят автівок. За одну добу заповнилася чорнобильська лікарня, все решта — це бюрократичні ігри. Жонглювати статистичними показниками ми навчилися краще, ніж готувати область до пандемії", — вважає лікар.

На його думку, час втрачений, і рівень госпіталізацій нині ніяк не знизити.

"Те, що є зараз, закладено кілька тижнів тому. Це кількість щеплених, ставлення до носіння масок, тому результат є логічним, виходить з того, яким чином на Харківщині ставилися до цієї проблеми. На мою думку, в Харкові потрібно було вводити "червону" зону, жорстко обмежувати роботу торговельних центрів, жорстко дотримуватися і виконувати всі вимоги щодо використання засобів захисту. Вводити локально локдаун", — каже Корсунов.

Показники та позиція влади

У попередні три доби поспіль Харківська область перевищувала три та два показники, це передумова для запровадження "червоної" зони. Але 6 жовтня показник змінився: за даними минулої доби Харківщина перевищує лише один критерій: рівень госпіталізацій. За добу на Харківщині провели майже удвічі більше тестів, ніж у попередні дні: 2074 ПЛР-досліджень проти 1147 напередодні. При цьому знизився інший добовий показник: коефіцієнт виявлень впав теж майже удвічі — за 5 жовтня він становить 13,2%, напередодні було 23,2%.

На запитання, чому за добу так зросла кількість тестів, заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк відповів: "Не лише за минулу добу. Це йде накопичувальний коефіцієнт. Але ще раз зазначу: всі контактні групи, всі підозри, які виникають, всі групи населення, де є ризики, де необхідне тестування швидкими тестами, ми обліковуємо".

"Ми збільшуємо госпітальну базу. Ми збільшуємо тестування. Все це працює на пониження цих показників", — заявив Черняк.

"На зараз", як він зазначив, підстав для запровадження "червоної" зони немає.

Чи посилювати обмеження, має вирішити державна комісія. На засіданні уряду 6 жовтня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що найближчим днями до "червоної" зони можуть потрапити кілька областей. Він не назвав, які саме. Водночас, за оцінкою Київської школи економіки, яка готує прогнози з теми COVID, критеріям "червоної" зони відповідають Харківська, Запорізька та Херсонська області.

Про можливий локдаун 6 жовтня попередив в. о. мера Ігор Терехов. У зверненні на сайті міськради він закликав "з усією відповідальністю поставитися до встановлених сьогодні в місті карантинних обмежень".

Читайте також

Майже 95% шпиталізованих з COVID на Харківщині — невакциновані

На початок