Катастрофа Ан-26 на Харківщині: єдиний уцілілий курсант не зможе навчатися на військового льотчика

Катастрофа Ан-26 на Харківщині: єдиний уцілілий курсант не зможе навчатися на військового льотчика

Катастрофа Ан-26 на Харківщині: єдиний уцілілий курсант не зможе навчатися на військового льотчика
. Суспільне Харків

За висновком військово-лікарської комісії єдиний уцілілий в авіакатастрофі Ан-26 під Чугуєвом В'ячеслав Золочевський не зможе далі опановувати військову льотну спеціальність. Йому запропонували перейти до Інституту цивільної авіації при Харківському національному університеті Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Про це Суспільному Харків під час запису подкасту "Ан-26. Історія останнього польоту" розповіли посадовці ХНУПС ім. Кожедуба.

"У нас вже є результат військово-лікарської комісії Центрального регіону. За її висновками, він непридатний до військової служби у мирний час та обмежено придатний у воєнний час. У нас була з ним низка бесід щодо подальшого навчання у нашому університеті. Є така можливість. Структурним підрозділом нашого університету є Інститут цивільної авіації. Там можна отримати цивільну спеціальність, пов’язану з авіацією — наприклад, авіаційного інженера", — сказав заступник начальника університету з морально-психологічного забезпечення В'ячеслав Лук'яненко.

Він наголосив, що університет не може вплинути на рішення військово-лікарської комісії. Комісія складається з фахівців, і рішення щодо придатності курсантів, військовослужбовців до польотів виноситься колегіально.

"Визначено, що він не готовий до льотної роботи, але він буде залишатися в університеті. Він може через певний час, коли відновиться його організм, коли бажання його буде, перейти й далі виконувати задачі. Людина зміцніє, зможе обрати якусь іншу справу. Він виявив бажання, попередньо, продовжувати навчання на наших теренах", — прокоментував Суспільному начальник штабу — перший заступник начальника ХНУПС Андрій Бережний.

Катастрофа Ан-26 на Харківщині: єдиний уцілілий курсант не зможе навчатися на військового льотчика
15 жовтня 2020 року за указом президента курсанту В'ячеславу Золочевському вручили медаль "За військову службу". В Міноборони повідомляли, що він продовжить службу за обраним фахом. АрміяInform

За словами Лук'яненка, курсант сприйняв новину із жалем, проте розмірковує над пропозицією вишу. "І він знає, і батьки знають, що університет, Повітряні сили України, Збройні сили України, в межах повноважень завжди готові і будуть готові надавати йому допомогу", — сказав Лук'яненко.

За словами матері курсанта Ірини Золочевської, В'ячеслав перебуває у відпустці та продовжує відновлюватися — підтримує спортивну форму, ходить на тренування з дзюдо. Хлопця допитували у справі про катастрофу і через підписку про нерозголошення він не готовий спілкуватися з пресою, пояснила мати.

"Він не хоче розмовляти на цю тему, не хоче згадувати усе і навіть не хоче читати усе, що в Інтернеті виставляють. Йому дуже боляче, тому що він розуміє: хлопців немає, їх не повернути", — сказала Ірина Золочевська.

Повне інтерв'ю з матір'ю курсанта слухайте у першому епізоді подкасту Суспільного Харків "Ан-26. Історія останнього польоту", що виходить до роковин катастрофи на платформах у SoundCloud, Apple та Google Podcasts.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26Ш 25 вересня 2020 року загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
  • У жовтні 2020 Золочевському вручили медаль "За військову службу Україні". Тоді в Міноборони повідомляли, що хлопець продовжить навчання за обраним фахом.
  • У справі про катастрофу — шестеро підозрюваних, в тому числі колишній в. о. начальника вишу Олександр Турінський. 2 вересня Печерський райсуд Києва пом'якшив йому запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов'язання.
На початок