Перейти до основного змісту
З 1 вересня у школах викладатимуть "Захист України" в оновленому форматі: що зміниться для учнів у Харкові

З 1 вересня у школах викладатимуть "Захист України" в оновленому форматі: що зміниться для учнів у Харкові

Уточнено

З 1 вересня 2025 року в українських школах зміниться формат предмета "Захист України". У Харкові ці заняття будуть проходити у визначених опорних школах у кожному районі.

Про це під час пресконференції 8 травня розповіла директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко.

За її словами, школярі проходитимуть і теорію, і практику, а також домедичну підготовку.

"Ми хочемо створити опорні школи, де є, наприклад, тир, сучасний кабінет з цього предмету, стадіон, смуга перешкод, де є потужні викладачі, в тому числі ми зараз залучаємо і ветеранів, якщо вони мають відповідну освіту. І тоді, наприклад, ми зможемо в оцій опорній школі навчати дітей із двох, трьох чи чотирьох шкіл. У дітей повинно бути дві години цього предмету в тиждень. Ми зможемо брати один день в місяць і повністю присвячувати його даному предмету", — розповіла Ольга Деменко.

Що вивчатимуть школярі на оновленому предметі "Захист України"

Формат шкільного предмета "Захист України" у школах оновлюється з вересня 2024 року, розповіла Суспільному членкиня Проєктного офісу з оновлення предмета "Захист України" Анна Коваленко.

За її словами, є затверджена нова модельна навчальна програма, оновлено формат і підходи до викладання цього предмету й виділено кошти на оновлення матеріально-технічної бази та підготовки, підвищення кваліфікацій вчителів.

"За новою модельною навчальною програмою, яка є затверджена Міністерством освіти за погодженням Міністерства оборони, у 10 і 11 класі «Захист України» передбачає викладання шість — як у 10, так і в 11 класі. Ці модулі в 10 класі охоплюють такі теми, як основи національної безпеки, військове управління та планування, стрілецька підготовка і озброєння та військова техніка, домедична допомога", — розповіла Коваленко.

Вона каже, що в 11 класі школярів знайомитимуть з військовими технологіями та їхнім розвитком, основи OSINT, контрпропаганди, пропаганди, інформаційно-психологічних операцій — як їх розпізнавати, як їм протидіяти.

"Також будуть вивчати модулі про цивільне населення в кризових умовах, стрілецьку і тактичну підготовку знову ж таки, домедичну допомогу — однаковий протокол, який був закладений у 10 класі, закладається й у 11. І є модуль «Планую майбутнє: особиста роль в обороні України»", — розказала Анна Коваленко.

За її словами, осередків в Україні вже понад 960: "У цих осередках, у цих просторах діти будуть впродовж цього дня в тренінговому форматі, а не в класно-урочному, який був раніше, вчити предмет «Захист України»".

Також на пресконференції Ольга Деменко розповіла, що до початку нового навчального року у Харкові планують долучити ще 4 тисячі дітей до офлайн-навчання у безпечних просторах.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок