У ботанічних садах України можна зустріти до 28 видів бузку, на території країни росте два з них — угорський та звичайний.
Про це Суспільному розповів харківський біолог Юрій Бенгус.


"Угорський бузок є у Карпатах і ботанічних садах, він цвіте пізніше, листя схожі на черемху, дуже пахне. Інші види зустрічаються в Азії. У Харкові теж є колекції бузку, в нашому педагогічному університеті: я створив колекцію з приблизно 25 сортів. Також існує чудовий сорт української селекції "Тарас Бульба". Вони квітнуть у різний час", — каже науковець.


Юрій Бенгус розказує, що бузок треба не ламати, а зрізати.

"Є легенда, що бузок треба ламати, насправді ця легенда має певне обґрунтування, але як це буває з легендами, воно трохи не так. Кожна гілка бузку закінчується суцвіттям і в бік ідуть дві гілки, а після цвітіння на наступний рік з кожної гілки буде дві. Якщо так відбувається кожен рік, то подвоюється кількість гілок. В результаті кущ виглядає занадто густим. Якщо зменшити кількість гілок, це буде краще, але так, як їх зменшують наші люди, — це неподобство. Вони зламують не суцвіття, не окрему гілку, а всі суцвіття, з бічними гілками. так не можна робити", — говорить біолог.

Треба не зламувати, а відрізати так, щоб залишити основні гілки. Залишити кущ цілим, а прибрати вторинні гілки. Якщо дуже хочеться зрізати якісь суцвіття, це нормально, головне залишити якомога більше зеленого листя. Якщо кожного року заламувати кущ, то квітів буде менше, і знизу буде рости більше паростків. Кущ ніби сховається, і буде намагатися розповсюдитися і знайти нове місце.


Бузок, говорить Бенгус, можна вирощувати кущем або деревом.

"У разі, якщо його вирощувати як дерево, він буде квітнути більше і раніше. Квіти, як правило, більш яскраві", — зазначив науковець.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube