Річка у селі Вовчинець Івано-Франківської громади, вода якої 4 березня 2025 року набула червоного кольору, забруднена органічними сполуками. У водойму, ймовірно, потрапили господарсько-побутові стоки.
Про це у коментарі Суспільному розповів начальник відділу водних ресурсів Державної екоінспекції Карпатського округу Віктор Данилик.
З його слів, працівники екоінспекції брали проби води у потічку 5 березня. На той момент водойма вже мала звичайне забарвлення.
За результатами дослідження, виявили перевищення гранично допустимих концентрацій вмісту забруднювальних речовин за такими показниками:
- хімічне споживання кисню в 1,4 раза;
- біологічне споживання кисню у 3,13 раза;
- амонію в 1,32 раза.
"Потічок забруднений органічними сполуками. Ймовірно, якісь господарсько-побутові стоки туди потрапляють. Ми можемо тільки здогадуватися, чому вода була червоного кольору. Могли помити якусь місткість від друкарні й скинути це у господарсько-побутові стоки, якийсь барвник. Причини й хто це робить повинна встановити поліція", — сказав Віктор Данилик.
Він додав, що від Держекоінспекції Карпатського округу направили матеріали щодо цього до поліції області.
Зі слів керівника сектору комунікації поліції в області Андрія Яцківа, факт забруднення потічка у селі Вовчинець зареєстрували. Наразі відібрали зразки води на дослідження та проводять перевірки.
Що відомо про забруднення потічка у селі Вовчинець
4 березня 2025 року жителі села Вовчинець виявили, що вода у річці Рудка змінила свій колір на червоний. Вони звернулися у поліцію для з'ясування обставин.
Фотографії забрудненої річки у Facebook показала Марта Парфило і написала: "Зранку вода була яскраво-синя, в обід — криваво-червона".
Староста села Михайло Назар розповів, що ця проблема давня. З його слів, розв'язати її хотіли, змінивши напрям річки. Для цього виготовили проєктно-кошторисну документацію. Однак потім робота призупинилася.
Михайло Назар каже: річка Рудка бере початок в Івано-Франківську поблизу каналізаційного колектора відкритого типу і протікає через село Вовчинець приблизно два кілометри, впадає в Бистрицю й не проходить ніякого очищення.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube