19 березня 2025 року під час обміну полоненими з російської неволі повернулися військовослужбовці з Івано-Франківщини Любомир Демчук та Петро Мостовий. Бійці служили у 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила.
Про повернення земляків з полону повідомили на Facebook-сторінках голови Коломийської громади Богдана Станіславського та Городенківської громади.
Воїн Любомир Демчук
Любомир Демчук народився 24 травня 1976 року. Він — житель Городенки. 30 листопада 2024 року чоловік зник безвісти у місті Часів Яр на Донеччині.
"Рідні довгий час не мали жодних відомостей про його долю. Проте після всіх випробувань вчора нарешті сталося те, на що всі так чекали, — Любомир Несторович повернувся додому! Це — велика радість для його родини та важлива подія для всієї громади. Його повернення є символом незламної сили українських захисників та їхньої відданості", — йдеться у дописі.
Боєць Петро Мостовий
Також з російської неволі повернувся Петро Мостовий. Чоловік народився 12 липня 1982 року та проживав у селі Товмачик Коломийської громади. Боєць служив у 24 ОМБр імені короля Данила. Згідно з базою розшуку Міністерства внутрішніх справ України він зник безвісти теж у місті Часів Яр Донецької області у грудні 2024 року.
"Дякуємо всім, хто наближав цей день, — перемовникам, військовим, волонтерам. Але найбільша вдячність самим воїнам — за витримку, мужність і незламність. Віримо й чекаємо всіх, хто ще залишається в полоні окупантів. Молимося за кожного нашого захисника і захисницю", — йдеться у дописі.
Що відомо про звільнених прикарпатців з полону 19 березня
Напередодні голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук у Facebook повідомила, що серед звільнених з російського полону 19 березня — десять жителів Івано-Франківщини, з них — дев'ять військовослужбовців. Проте наразі відомо про 12 звільнених бранців РФ з Івано-Франківщини.

Зокрема, з російської неволі повернулися військовий з Івано-Франківська Ігор Логай та боєць з Бурштина Володимир Труш, воїни з Богородчанської громади Ігор Король та Віталій Федорів.

Що відомо про обмін військовополоненими 19 березня
19 березня між російською та українською сторонами відбувся обмін полоненими у форматі 175 на 175.
Серед звільнених — військові ЗСУ, Нацгвардії, ТРО, ВМС та прикордонники. Також є оборонці Маріуполя, ті, хто брав участь у Курській операції та служив на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, Сумщині, у Харківській та Запорізькій областях.

Також звільнені 22 військові у важкому стані. Попереду в них тривала реабілітація та відновлення.
18 березня очільник Росії Володимир Путін під час розмови з президентом США Дональдом Трампом анонсував обмін полоненими, який мав би відбутися 19 березня. Президент України Володимир Зеленський підтвердив цю інформацію.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube