Перейти до основного змісту
Розшук та повернення військових із СЗЧ: яка ситуація на Івано-Франківщині

Розшук та повернення військових із СЗЧ: яка ситуація на Івано-Франківщині

Орієнтовно 2 тисячі військових на Івано-Франківщині перебувають у розшуку за самовільне залишення частин з 25 вересня 2024 року. Приблизно стількох же — знайшли.

Про це повідомив 13 лютого 2025 року на брифінгу в обласному ТЦК та СП старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу Військової служби правопорядку Андрій Маланій.

Ситуація з військовослужбовцями, які пішли у СЗЧ, на Франківщині:

  • приблизно 2 тисячі бійців перебувають у розшуку;
  • понад 2 тисячі розшукали;
  • більше як 1300 бійців повернули до військових частин;
  • 350 — повернулися до своїх частин самостійно;
  • понад 200 військовослужбовців доставили до органів досудового розслідування;
  • 32 — у місцях позбавлення волі;
  • 77 — померли.

Андрій Маланій каже: до 1 березня 2025 року військові, які пішли у СЗЧ, можуть повернутися на службу та згідно із законом будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

"Якщо військовослужбовець повертається після самовільного залишення військової частини, йому відновлюють всі види виплат, поновлюється контракт, служба, продовжується вислуга років", — пояснює Андрій Маланій.

Заступник командира військової частини 1241 з роботи з особовим складом Сергій Осташевський розповів, що майже за п'ять місяців у 50 полку імені полковника Семена Височана повернули понад 300 військовослужбовців, два з яких вчинили повторне самовільне залишення частини.

З його слів, у бійців, які повернулися із СЗЧ, є можливість обрати собі підрозділ.

"До нас приїжджали представники бригад "Червона Калина", "Азов", "Рубіж". Це — бойові підрозділи Національної гвардії України. Вони спілкуються з військовослужбовцями. Після цього воїни записуються у бригаду, яку хочуть. Решту військових, які не виявляють бажання, рано чи пізно скерують у певну бригаду", — говорить Сергій Осташевський.

СЗЧ, Івано-Франківщина, брифінг, ТЦК та СП
Брифінг в обласному ТЦК та СП. Суспільне Івано-Франківськ

Він продовжує: СЗЧ для військовослужбовців це не вирок.

"Треба зрозуміти, що людина з тих чи інших причин так вчинила. Є різні обставини. Я спілкуюся з нашими військовослужбовцями, які пішли у СЗЧ. І вони кажуть, що зробили так через сімейні причини, проблеми в колективі або важко було адаптуватися: хтось злякався, комусь не підійшла військова частина чи посада. Але кожен військовослужбовець, коли повертається на службу, має можливість реабілітуватися", — каже Сергій Осташевський.

З процедурою повернення із СЗЧ можна ознайомитися на сайті "Турбота про військовослужбовця", розповів заступника начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки в Івано-Франківській області Юрій Мухін.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок