На фронті загинув військовий медик, майор медичної служби, випускник Івано-Франківського національного медичного університету Антон Шевчук на позивний Растішка. Він був учасником Революції гідності, АТО/ООС, рятував воїнів й під час повномасштабного вторгнення.
Як згадують воїна побратими, колеги та друзі, читайте у матеріалі Суспільного.
До 2014 року Антон Шевчук працював у Львівській обласній лікарні. До того був учасником Революції гідності, повідомили на Facebook-сторінці Оперативного командування "Північ".
З Майдану — на війну
Як йдеться у дописі, позивний Растішка Антону Шевчуку дали ще під час Майдану.
"Побратими охрестили Шевчука "Растішкою", ймовірно, вирішивши, що, тільки вживаючи йогурт, можна сягнути майже двох метрів зросту, як в Антона. Спочатку Шевчук із друзями охороняв сцену, з якої виступали учасники Майдану, а 30 листопада став співорганізатором Першої сотні Майдану", — йдеться у дописі.
На військову службу військовослужбовець на псевдо Растішка пішов у 2014.
За час служби військовий медик двічі отримував травми, зокрема мав пошкодження хребта. Однак після лікування знову повертався до побратимів.
У 2018 році Антону Шевчуку присвоїли військове звання "капітан медичної служби".
У 2018 році Антон Шевчук знявся у документальній кінострічці режисера Ярослава Пілунського "Перша сотня", що розповідає про Революцію гідності та перші роки російсько-української війни.
Антон Шевчук захищав країну й під час повномасштабного вторгнення.
Історія з неякісними турнікетами
У 2023 році військовослужбовець очолив медичну службу у 82 окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних сил України. У липні того ж року Антон Шевчук публічно попросив Командування медичних сил замінити неякісні китайські турнікети. Вони, з його слів, були у складі понад пʼяти тисяч аптечок, які військова частина прийняла на облік і видала бійцям. Через історію Антона Шевчука парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки викликав командування КМС, аби зрозуміти, як і чому неякісні турнікети та аптечки потрапили до військових. У результаті Антон Шевчук за ініціативність отримав від командування "сувору догану" за порушення Статуту внутрішньої служби ЗСУ.
153 бригада: останні місяці служби Антона Шевчука
В останні місяці майор медичної служби Антон Шевчук служив керівником евакуаційного відділення медичної роти у 153 бригаді.
Про це повідомили на Facebook-сторінці військового формування.
"10 років цієї війни він був ангелом-рятівником для десятків бійців Сил оборони. У різних частинах, на різних напрямках, але всюди Антон був вірним собі та військовій присязі. Останні місяці він фахово і мужньо виконував бойові завдання в складі зведеного підрозділу нашої бригади. І це — велика, болюча втрата для всіх нас", — йдеться у дописі.
Заступав на позиції із солдатами у званні майора
У коментарі Суспільному військовослужбовець Назарій Кішак розповів, що Антон Шевчук — родом зі Львова, закінчив Івано-Франківський медуніверситет. У лавах ЗСУ мав звання майора.
"Антон у званні майора разом із солдатами заступав на бойові позиції та евак, адже не міг допустити, щоб через нестачу кадрів загинули бійці на передових позиціях. Його моральні принципи були стійкими й непереборними. Навіть у найпохмуріші дні він випромінював світло", — пише Кішак на своїй сторінці у Facebook.
Як згадують побратими Антона Шевчука
Великою втратою для побратимів називає загибель Антона Шевчука у своєму дописі військовий Мирослав Тихий.
"Кожен наш бойовий виїзд — це величезне випробування, і нерідко долати його було надто складно. Але Антон умів перетворити навіть найважчі завдання на щось, що несе надію і віру в перемогу. Його характер, оптимізм і безмежна доброта були тим світлом, яке об’єднувало нас усіх, робило нашу команду міцнішою", — йдеться у дописі Тихого.
Військовослужбовиця та поетка з Івано-Франківщини Оксана Рубаняк, яка служила з Антоном Шевчуком, розповіла, що він був хорошим товаришем і побратимом.
"Добрий, щирий, простий і відкритий. Веселий і життєрадісний. Растішка… Дякую, що був у моєму житті. За спільну службу, за товариство. Дякую за тебе. Ти — один з небагатьох, кого мені не вистачатиме. Хоча я досі не вірю…" — написала Оксана Рубаняк.
Товариш "Растішки" Євген Попов повідомив, що поховають Антона Шевчука на Личаківському кладовищі у Львові.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube