В Івано-Франківську стартував фестиваль "Харків: (не)релокована культура"

В Івано-Франківську стартував фестиваль "Харків: (не)релокована культура"

Фестиваль, культура, театр, Івано-Франківськ, Харків
Фестиваль "Харків: (не)релокована культура". Суспільне Івано-Франківськ

Мультижанровий фестиваль "Харків: (не)релокована культура" розпочався 12 вересня в Івано-Франківську. Упродовж чотирьох днів у місті відбудуться 15 подій. Це — театральні вистави, презентації книг, концерт та художні виставки. Організували фестиваль Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.

Про це під час пресконференції розповіла керівниця проєкту "Харків: (не)релокована культура" Ольга Байбак.

Фестиваль "Харків: (не)релокована культура"
Фестиваль "Харків: (не)релокована культура", 12 вересня 2024 рік, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Фестиваль стартував у фоє Франківського драмтеатру. Там презентували виставку "Антитекст" від Харківського літературного музею.

"Виставка "Антитекст" про те, як Росія нищила наші тексти й наших авторів упродовж XX століття. Які механізми використовувалися для того, щоб витерти нашу пам'ять, переробити нас, переформатувати в іншу культуру. Що з того вийшло, вони сьогодні повною мірою відчувають там, на лінії фронту. І я хочу подякувати нашим Збройним силам України, завдяки яким відбувається цей фестиваль", — каже директорка музею Тетяна Пилипчук.

В Івано-Франківську розпочався фестиваль "Харків: (не)релокована культура"
У межах фестивалю франківці та гості міста зможуть відвідати театральні вистави, презентації книг, концерт та художні виставки. Суспільне Івано-Франківськ

За словами головного режисера Харківського державного академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка Степана Пасічника, у перший день фестивалю покажуть виставу "Нехай щастить", яку раніше вже ставили в Івано-Франківську. З його слів, постановку створювали для підтримки бійців, які повертаються на відпочинок чи лікуються у госпіталях.

"Ми з нею їздили до військових частин, інколи навіть ближче. Часом грали повну версію, інколи — скорочений варіант. Грали, де в залі сиділи тільки п'ятеро бійців, а часом грали, коли було більше, ніж ця вистава може енергетично мати контакт. Одного разу нам довелося зіграти навіть в окопах", — розповідає Степан Пасічник.

Фестиваль "Харків: (не)релокована культура"
Відкриття фестивалю "Харків: (не)релокована культура", 12 вересня 2024 рік, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Також в Івано-Франківську покажуть вистави Харківського драмтеатру "Місто", Харківського театру ляльок "Калинова сопілка" та "Жираф Монс". В останній день фестивалю, 15 вересня, театр "Нафта" презентує виставу "Хтось такі, як я" та "Веселка на Салтівці", говорить Ольга Байбак.

Фестиваль "Харків: (не)релокована культура"
Відкриття фестивалю "Харків: (не)релокована культура", 12 вересня 2024 рік, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський каже: Харків — єдиний обласний центр в Україні, де заборонені публічний перегляд і показ вистав, проведення будь-яких масових заходів.

"Головна мета нашого проєкту — познайомитися саме з митцями, ознайомитися з їхніми надбаннями за весь період страшної війни, що відбувається в Україні. Хотілося б, щоб глядачі торкнулися до їхньої творчості. Дуже важливо, щоб митці могли представляти себе, щоб вони могли ділитися тим, чим живуть", — каже Богдан Струтинський.

Фестиваль "Харків: (не)релокована культура"
Фестиваль "Харків: (не)релокована культура" триватиме до 15 вересня. Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Ольги Байбак, більшість подій відбудеться у Франківському драмтеатрі. Також заходи проведуть у театрі ляльок імені Марійки Підгірянки, обласній філармонії імені Іри Маланюк та мистецькому просторі "Ваґабундо".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

На початок