"У планах — рекрутинг українців за кордоном". Розмова з уповноваженим представником Міноборони з питань рекрутингу

"У планах — рекрутинг українців за кордоном". Розмова з уповноваженим представником Міноборони з питань рекрутингу

Олексій Бежевець, рекрутинг, ЗСУ, Франківськ
Олексій Бежевець рекрутинг кроп. Суспільне Кропивницький

За час роботи 34 центрів рекрутингу української армії до них звернулися приблизно 16 тисяч людей, з яких майже півтори тисячі — або вже військовослужбовці, або завершують оформлення.

Про це у коментарі Суспільному розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

З його слів, ця статистика свідчить про успішність проєкту. Тому, говорить уповноважений, варто масштабувати й розвивати ініціативу надалі, зокрема впроваджувати рекрутинг іноземців та українців за кордоном.

"Центри розвиваються у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування"

Олексій Бежевець каже, що проєкт Міноборони зі впровадження рекрутингової кампанії станом на початок вересня 2024 року є "мегауспішним". Завдяки цій ініціативі в армії побільшало добровольців порівняно з кінцем 2023 року.

"Ми створили великий інформаційний привід для всіх, щоб поцікавитися і зрозуміти, які на сьогодні є можливості й спеціальний алгоритм, передбачений державою, аби добровільно долучитися до Сил оборони, обравши конкретну частину і конкретну посаду в цій частині. І це працює, тому що тисячі людей, які доєднуються, це — добровольці. Динаміка зараз — п’ять-сім тисяч людей на місяць", — розповідає Олексій Бежевець.

Важливим елементом цієї системи, додає експерт, є робота рекрутингових центрів та інформаційної кампанії для їхньої популяризації.

"SMS-розсилки, реклама, інформаційні заходи онлайн/офлайн, субпроєкти, комунікація через медіа. Важливий момент: ці центри розвиваються в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, меріями, громадами. І без такої співпраці це було б неможливо", — каже уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу.

"Мобілізація є і буде, доки триває війна"

Олексій Бежевець говорить, що рекрутинг не зможе замінити повноцінної мобілізації у країні, в якій триває війна.

"Ми всі розуміємо, що в суспільстві є частина людей, які бояться, мають перестороги. І їм треба допомогти — дати "прозорий" шлях, як рухатися, і показати, що це дійсно працює. Для такої категорії людей цей проєкт (з рекрутингу — ред.) започаткований і розвивається. А загалом для тих, хто не розуміє, не хоче, не достатньо свідомий, не вмотивований жодним чином, ми нікуди не дінемося: для того, щоб охороняти державу, потрібні мобілізаційні заходи. Вони були, є і будуть, доки триває війна", — каже Олексій Бежевець.

"У планах — рекрутинг іноземців та українців за кордоном"

Олексій Бежевець розповідає, що рекрутингову кампанію в Україні впроваджують, досліджуючи досвід інших країн, зокрема США, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії.

"У кожній державі це налагоджено інакше. Десь є окремі роди, види військових сил, які займаються цим, десь — комбіновані речі: або суто військові, або у співпраці з цивільними. Але під час війни така гнучка та масштабована модель із залученням цивільних інституцій і людей — такого не було ніде і ні в кого. Можливість обрати посаду й частину під час війни — такого глобального налагодженого процесу теж не було", — каже Олексій Бежевець.

З його слів, Україна створила унікальний продукт, який залишається тільки глобалізувати.

"У планах — розвивати напрям рекрутингу іноземців та українців за кордоном, щоб також їх долучати, показати їм, який є найпростіший шлях, аби вони могли повернутися і захищати Батьківщину. Бувають різні ситуації: і людина з часом змінюється, і обставини змінюються. Тому щонайменше нам потрібно створювати цей механізм, зрозумілий людям, а далі — це вибір кожного. У цьому специфіка рекрутингу: це — не про якісь зобов’язання і правила, це — про можливість", — розповідає Олексій Бежевець.

Ситуація з рекрутингом в Івано-Франківську

В Івано-Франківську за три місяці роботи рекрутингового центру туди звернулися приблизно 300 людей, розповіла Суспільному працівниця центру Раїса Шушкевич. Ось що з цього приводу каже Олексій Бежевець: "Це — нормально. Так, є обласні центри, де ця кількість вища, подеколи — суттєво вища. У лідерах — Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків. Ця конверсія у регіонах дуже відрізняється. Але не тому, що люди різні, а тому, що по-різному налагоджена робота: підхід, якість. Це ж стосується і кількості звернень: вона залежить від інформаційної кампанії".

Олексій Бежевець також розповів, як покращити якість роботи й збільшити кількість звернень у рекрутингові центри.

"У наших рекрутерів є обов'язок: якщо ніхто не дзвонить або не пише, вони мають розміщувати вакансії онлайн, знаходити людей, які шукають подібну роботу, і їм ці вакансії пропонувати. "Дивися, ти шукаєш роботу: у мене вакансія фактично для тебе, під твій професійний профіль, фах. Будь ласка, зверни увагу, приходь або телефонуй, ми допоможемо". І це працює. Таким чином залучається приблизно 10%. Тепер наше завдання зробити таких дзвіночків не тисячу, не 10 тисяч, а мільйон", — розповів Олексій Бежевець.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

На початок