З початку 2024 року на Івано-Франківщині загасили 15 пожеж на полігонах й сміттєзвалищах

З початку 2024 року на Івано-Франківщині загасили 15 пожеж на полігонах й сміттєзвалищах

Сміттєзвалище, пожежа, ДСНС, рятувальники, Івано-Франківщина
З початку 2024 року на Івано-Франківщині загасили 15 пожеж на полігонах й сміттєзвалищах. Фото: Facebook/Держслужба з надзичайних ситуацій в області

1898 пожеж на території Івано-Франківської області зафіксували від початку 2024 року. Серед них — 15 загорянь на полігонах та сміттєзвалищах.

Про це на брифінгу в обласній військовій адміністрації розповіла речниця Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Христина Перцович.

З її слів, на території Івано-Франківщини є сім полігонів побутових твердих відходів та вісім сміттєзвалищ. Цьогоріч до ліквідації пожеж на них залучали 200 рятувальників та 63 одиниці техніки.

"З початку року виникли сім пожеж у селі Рибне Ямницької громади, три — в селі Скобичівка Старобогородчанської громади, одна — у Тлумачі, а також дві пожежі — в Калуському районі та по одній — у Надвірній та Коломиї. Загальна площа займань склала 2907 метрів квадратних", — говорить Христина Перцович.

Вона каже: основною причиною виникнення таких пожеж є людська необачність та недбалість, необережне поводження з вогнем, а також — нехтування правилами пожежної безпеки. За порушення цих вимог на балансоутримувачів склали два протоколи.

"Прогнозування та попередження пожеж на сміттєзвалищах вкрай ускладнене, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів. Доки вогонь або дим не вийшли на поверхню, виявити осередок загоряння візуально практично неможливо", — розповідає Перцович.

Також, за її словами, нерідко пожежі на полігонах виникають через порушення техніки захоронення твердих побутових відходів. Тож вони здатні до самозаймання.

"Процес біохімічного розкладання сміття супроводжується підвищенням температури від 40⁰ до 70⁰, що легко призводить до займання. Під час пожеж на сміттєзвалищах у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин", — додає Христина Перцович.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок