2 серпня біля адміністративного будинку Івано-Франківська понад 20 людей виступили проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу поблизу міського озера. У цей час на черговій сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва центру. У залі також були присутні жителі міста та військові. Після дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру біля міського озера, повідомив кореспондент Суспільного з місця події.
Що мотивувало людей вийти до адмінбудівлі та чому депутати все ж підтримали цю ініціативу, читайте у репортажі Суспільного.
Учасниця акції, франківка Яніна Маркута мешкає на вулиці Короля Данила, недалеко від зеленої зони біля міського озера, де планують спорудити реабілітаційно-оздоровчий комплекс. Жінка говорить, що місту потрібні такі заклади, але для будівництва варто обирати інші місця.
"Ми з чоловіком любимо часто туди приходити. Це — оаза в центрі міста, де можна посидіти й послухати цикади в траві. Людям нема де відпочити у Франківську. Є парк, де дуже багато людей, є озеро, де, щоб подивитися на воду, треба відстояти в черзі. Людям нема де побути на природі. І ще хочуть забрати цей шматок", — говорить Яніна Маркута.
Під час протесту проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу в межах вулиці Романа Гурика й міського озера люди тримали плакати з надписами "Хочу дихати" й "Парк — це легені міста, не душіть нас забудовою". Прийшла на акцію й дружина військовослужбовця Анастасія Кащєєва.
"Я думаю, що чоловіки, сини — військові, які повернуться, "офіг**ть" від того, куди вони повернуться. Тому що наша міська влада повністю знищує місто, поки найкращі люди — там і не можуть відстоювати. Напевно, меру не треба, напевно, меру є де гуляти", — каже Анастасія Кащєєва.
На місці, яке планують забудувати, люди своїм коштом висадили приблизно 50 дерев — дубів, сосен, акацій. Про це Суспільному розповів учасник акції Ярослав Михайлюк. Він проживає поруч з міським озером.
"Відстояли ту частину озера, де планували збудувати церкву, так само й будемо відстоювати цю частину, яку хочуть забудувати. Раніше була рекреаційна зона на міському озері, тепер вона практично знищена. Залишився невеликий клаптик з боку Гурика і до Ленкавського", — говорить Ярослав Михайлюк.
В адмінбудинку у цей час відбувалася чергова сесія міської ради. На ній депутати розглядали питання щодо оголошення конкурсу із залучення інвестора для спорудження реабілітаційного центру. На сесію прийшли приблизно 15 містян, щоб висловити протест проти такого будівництва. Одна з них — Наталія Вишневецька.
"Я дуже вдячна всім, хто воює, хто дійсно віддає і здоров'я, і життя. Таких центрів (реабілітаційних — ред.) дійсно має бути багато. У Франківську вони теж будуються, причому часто — це приватна ініціатива, але не в центрі міста. У Львові реабілітаційні центри розташовані за містом. Ніхто не намагається збудувати їх у Стрийському парку, наприклад. Чому це постійно міське озеро? Зробіть нарешті мораторій, облаштуйте там нормальні зелені зони. Так, там хащі, але вони там тому, що міська рада не виділяє грошей на облаштування цих ділянок", — каже Наталія Вишневецька.
Про доцільність спорудження реабілітаційного центру доповідав головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк. Він сказав, що такий заклад — життєво необхідна річ.
"Ми бачимо, яка ситуація, скільки в нас є дітей, які поранені, які приходять і в наш госпіталь, і перебувають у всіх медичних закладах. Війна ще не закінчилася, і ми не знаємо, скільки ще буде тих дітей, тих людей, яким просто буде необхідна реабілітація", — каже Тарас Масляк.
Підтримати спорудження реабілітаційного центру поблизу озера на сесію міської ради прийшли приблизно 20 військовослужбовців та ветеранів.
"Таких реабілітаційних центрів в Україні є небагато. І має бути більше, і більше, і більше. Цей реабілітаційний центр буде ефективним, я — впевнений. Насамперед тому, що близько розміщена міська лікарня, госпіталь і, що важливо, саме озеро буде виступати елементом реабілітації", — сказав військовий Тарас Бугаєнко.
Депутати проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру в межах вулиці Гурика та центрального міського озера. Після цього міський голова Руслан Марцінків звернувся до присутніх.
"Я хочу подякувати громаді. Ми свого часу, я пам'ятаю, депутати міської ради, чергували вночі, сиділи й частину цієї ділянки відвоювали, щоб там не було забудови, багатоквартирних будинків. Тому я вдячний громаді, що зараз ця земельна ділянка буде йти за потребою ветеранів війни під реабілітаційний центр. Ще раз підкреслюю: я не підтримую, щоб учасники бойових дій були десь там за містом", — говорить Руслан Марцінків.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube