Прикарпатський університет організовує відбір тактильних книг для дітей з порушенням зору на міжнародний конкурс

Прикарпатський університет організовує відбір тактильних книг для дітей з порушенням зору на міжнародний конкурс

Прикарпатський виш організовує відбір тактильних книг для дітей на конкурс "Typhlo&Tactus"
Прикарпатський університет організовує відбір тактильних книг для дітей з порушенням зору на міжнародний конкурс "Typhlo&Tactus". Христина Казимирів

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника став національним представником міжнародного конкурсу "Typhlo&Tactus", що відбудеться у Польщі. Його фахівці організовують відбір тактильних книг для дітей з порушенням зору. П'ять найкращих примірників представлятимуть Україну. Згодом з поданих на конкурс тактильних книжок у виші створять бібліотеку.

Про це у коментарі Суспільному повідомила модераторка конкурсу, доцентка кафедри методики музичного виховання і диригування Христина Казимирів.

"Україна братиме участь у такому конкурсі вперше. Тож наша мета — розповсюдити інформацію про потребу створення тактильних книг. Знаємо кілька команд в Україні, які вже працюють над цією темою. Вони — у Львові, Черкасах, Харкові. Над створенням книг для дітей з порушенням зору працюють зараз також викладачі й студенти нашого університету. Наші фахівці займалися виготовленням тактильної ілюстрації, що фактично передує процесу створення книги", — розповідає Христина Казимирів.

Тактильні книги у Прикарпатському університеті прийматимуть на конкурс із 1 до 20 серпня. Організатори національного відбору звертатимуть увагу передусім на те, з яких матеріалів їх виготовили, чи надійні там кріплення. Також оцінять, як при створенні книг врахували особливості сприйняття світу дитиною з порушенням зору.

Всі книги, які подаватимуть до університету, зокрема й ті, що будуть відібрані для міжнародного конкурсу, поповнять бібліотеку тактильних книг. Скористатися примірниками зможуть усі охочі.

"Тактильні книги з бібліотеки будуть доступні для дітей з усієї України. Людина може випозичити у нас книгу поштою, потім повернути, щоб інші могли покористуватися. Таких книг є дуже мало, тому метою створення бібліотеки є бажання зробити їх доступними", — говорить Христина Казимирів.

З її слів, зазвичай тактильні книги дорого коштують. Адже їх виготовляють тільки вручну. Книгу, яка виграє на міжнародному конкурсі, де презентуватимуть свої роботи представники 18 країн світу, організатори заходу планують розтиражувати.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок