В Івано-Франківську провели "ЧеФест" у пам'ять про загиблого військовослужбовця Андрія Чепіля

В Івано-Франківську провели "ЧеФест" у пам'ять про загиблого військовослужбовця Андрія Чепіля

Фестиваль "ЧеФест", присвячений пам'яті трембітаря гурту "КораЛЛі" та військовослужбовця 47 бригади Андрія Чепіля, відбувся 28 червня на території палацу Потоцьких в Івано-Франківську, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Найменували захід невипадково, каже дружина загиблого воїна Дана Чепіль. Таку назву своїм камерним музичним зустрічам з друзями придумав сам Андрій. Він їх організовував двічі на рік.

"Мені дуже хочеться, щоб ця пам'ять жила про нього, щоб люди запам'ятали його тим, ким він був. Його доброта не пропадала на війні. Спілкуючись з усіма побратимами, саме такі відгуки про Андрія чула: чуйна, добра і надзвичайно добродушна людина, яка готова віддати все заради своїх друзів, побратимів і для України", — говорить Дана Чепіль.

Мишко Адамчак
Фронтмен гурту "КораЛЛі" Мишко Адамчак. Суспільне Івано-Франківськ

Під час фестивалю провели аукціон на якому виставили трембіту загиблого воїна.

"Ми віримо, що трембіта потрапить у добрі руки, і тішимося, що справа Андрія живе. Його інструмент буде звучати в плейбеку, як нагадування, що він — разом з нами", — каже фронтмен гурту "КораЛЛі" Мишко Адамчак.

"Андрій був такий драйвовий"

На заході виступали гурти "КораЛЛі" та "Кому вниз".

В Івано-Франківську провели "ЧеФест"
На заході виступали гурти "КораЛЛі" та "Кому вниз". Суспільне Івано-Франківськ

Музикант Андрій Асмоловський грав на саксофоні Андрія Чепіля. Він виконав прелюдію "Нескореним", присвячену всім загиблим українським воїнам. З його слів, інструмент подарували йому батьки полеглого воїна.

"Я розумію, що цей саксофон має свій дух, свою історію. І мені просто приємно тримати його в руках і грати на ньому. У мене є ансамбль саксофоністів, і ми з ними постійно практикуємося. Тобто постійно інструмент в роботі", — розповідає Андрій Асмоловський.

Музикант Андрій Асмоловський
Музикант Андрій Асмоловський грав на саксофоні Андрія Чепіля. Суспільне Івано-Франківськ

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Андрій Чепіль пішов воювати та просив рідних пороздавати інструменти, аби вони не лежали без діла, каже батько воїна Ігор Чепіль. А цей саксофон його син хотів продати, аби закрити один зі зборів для військових, проте не встиг.

"Вони якраз мали йти в контрнаступ. Їм не вистачало на прилади нічного бачення. Андрій продав свій автомобіль і вирішив ще саксофон продати. Каже: "Тату, це для мене дуже дороге, але я, коли приїду з війни, все одно куплю собі новий". І він відправив його в Київ на реставрацію. Андрій був такий драйвовий, і ми намагаємося оцей сум на другий план відкинути, хоч це — дуже тяжка втрата. Але ми прагнемо бути такими, як був Андрій", — говорить Ігор Чепіль.

"Безмежно вдячні за те, що він зробив"

Олексій Неміш каже: знав Андрія Чепіля, тому прийшов на фестиваль, щоб вшанувати його пам'ять.

"Любимо, цінуємо і безмежно вдячні за те, що він зробив для кожного українця, для кожного з нас. Ми не були близько знайомі. Андрій був музикантом, я — ведучим, і десь так на кількох фестивалях разом працювали", — говорить Олексій Неміш.

Тетяна Слободян розповідає, що раніше не слухала пісні, які виконує гурт "КораЛЛі". Однак на фестивалі ця музика їй сподобалася, адже є колоритною.

"Цей концерт має нотку суму, але це — дуже класно, що музика живе і пам'ять про людину живе таким чином", — каже Тетяна Слободян.

"ЧеФест" у Франківську
На фестивалі "ЧеФест" діяв благодійний ярмарок. Суспільне Івано-Франківськ

Також на фестивалі діяв благодійний ярмарок, який організували друзі Андрія Чепіля. Дружина загиблого бійця розповідає: за вторговані гроші куплять дрони для різних підрозділів ЗСУ.

Що відомо про Андрія Чепіля

Андрій Чепіль на позивний Кріс — воїн, пластун, музикант. Народився 6 квітня 1994 року в селі Бабухів Рогатинської громади.

Він грав на саксофоні та співав. Андрій Чепіль пройшов строкову службу у військовому оркестрі почесної варти при Президентському полку. Був учасником кавер-гуртів "Frisson Band", "Smerichka" та трембітарем у фолк-рок гурті "КораЛЛІ".

У березні 2022 року Андрій Чепіль мобілізувався до війська. Служив кулеметником на Ізюмському та Куп'янському напрямках. Згодом перевівся до 47 окремої механізованої бригади "Маґура" та пройшов військовий вишкіл у Німеччині. Андрій Чепіль був головним сержантом взводу та командиром бойової машини M2 Bradley. Певний час виконував обов'язки командира взводу.

Військовий прийняв свій останній бій 28 червня 2023 року поблизу села Роботине на Запоріжжі. Чепіль штурмував російські позиції з трьома побратимами. Їхні тіла упродовж чотирьох тижнів не могли забрати через щільний вогонь.

Андрія Чепіля змогли ідентифікувати за понад два місяці. Воїна поховали 10 жовтня 2023 року в Івано-Франківську. Під час прощання з Андрієм Чепілем його дружині Богдані вручили "Залізний пластовий хрест".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок