Стало відомо, які пошкодження внаслідок атаки РФ отримав Івано-Франківський університет нафти і газу

Стало відомо, які пошкодження внаслідок атаки РФ отримав Івано-Франківський університет нафти і газу

Атака РФ, ІФНТУНГ
ІФТУНГ після атаки РФ, 22 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ

22 червня внаслідок атаки РФ отримав пошкодження Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Один із корпусів зруйнований на 50%.

Про це на брифінгу розповів ректор закладу Ігор Чудик, повідомила кореспондентка Суспільного.

"Усі вікна, все внутрішнє наповнення, лабораторна база, навчальна база — зруйновані. Це — корпус, який відповідав за певні процеси, навчання і сертифікації працівників нафтогазової галузі. Поруч розташований інший, значно більший корпус. У ньому пошкоджене заскління, дахові поверхні. Також пошкоджений сам каркас. З'явилися тріщини. Він потребує докладного вивчення щодо стійкості та подальшої експлуатації", — розповів Ігор Чудик.

Ректор закладу додає, що загалом 12 корпусів університету також мають пошкодження. Там вибиті шибки та двері.

"Це — понад 150 вікон, приблизно 100 внутрішніх міжкімнатних дверей та 25 вхідних дверей", — каже Ігор Чудик.

Окрім цього, пошкоджена й спортивна інфраструктура вишу. У басейні та спортивних залах розбите заскління. Також отримала деформаційні пошкодження чаша басейну — звідти підтікає вода.

"Є ще серйозна ситуація, пов’язана з руйнуванням заскління бібліотеки, де також вікон практично не залишилося. Всі ці приміщення силою колективу університету прибираємо. Ми приймаємо гуманітарну допомогу, яку надала нам обласна військова адміністрація. Маємо чим застелити зруйнований дах. На корпусі № 7 він дуже зруйнований. Суттєве пошкодження отримало крило корпусу № 1. На території університету ще є серйозна профільна лабораторія, що дуже сильно постраждала. Зруйнована вся внутрішня інфраструктура", — говорить Ігор Чудик.

З його слів, 22 червня вранці провели оперативну нараду. До співпраці долучили представників адміністрації, рятувальників, поліцейських та військових. Зокрема, домовилися про цілодобову охорону території пошкоджених приміщень, щоб вберегти їх від мародерства.

НАК "Нафтогаз України" допоможе відновити корпуси університету нафти і газу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління Олексій Чернишов.

"Черговий російський злочин цього разу був спрямований проти студентів — майбутніх фахівців нафтогазової галузі. Ми не залишимось осторонь та профінансуємо відновлення навчального закладу після того, як фахівці повністю оцінять масштаби руйнувань. Наша молодь — це наше майбутнє, і ми зробимо все можливе, щоб якнайшвидше відновити пошкоджені споруди та навчальний процес в університеті", — пише Чернишов.

Атака РФ в Івано-Франківську 22 червня 2024 року

Вранці 22 червня на Івано-Франківщині було чутно звуки вибухів. В області спрацювала система протиповітряної оборони. Повітряна тривога в регіоні тривала з 2:32 до 5:03.

Внаслідок атаки в Івано-Франківську пошкоджені багатоповерхівки, дитсадок "Барвінок", ліцей № 17, бібліотека, церковна споруда. Від ранку містяни разом з комунальниками наводять лад у будівлях. Також пошкоджені помешкання в одній із громад області.

Окрім цього, частково зруйнований корпус одного з навчальних закладів. Рятувальники ліквідували пожежу на місці влучання.

Внаслідок удару РФ по Івано-Франківську травмувалися троє людей.

Слідчі проводять досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок